PROPOZICE ZÁVODU FRÝDECKO-MÍSTECKÁ KOLOBĚŽKA

O co se jedná: Pro někoho závod, pro někoho sraz koloběžkářů, pro někoho jen klasická vyjížďka na koloběžce, jde o to, abychom trochu stmelili komunitu koloběžkářů ve městě a okolí, zpropagovali trochu více koloběžky jakéhokoliv druhu a hlavně jde o to, abychom si celou akci všichni řádně užili...

Pořadatel: Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek

Ředitel akce: David Belej

Kdy: neděle 14.října 2018 v odpoledních hodinách, start dětských kategorií v 14:40 hodin, start dospělých v 15:30 hodin (v případě špatného počasí bude závod přeložen na jiný termín!!!)

Kde: přehrada Olešná-na okružní stezce u restaurace Terasa, Frýdek-Místek (GPS 49.6651372N, 18.3147881E)

Kapacita závodu: 100 účastníků

Kategorie:
-DĚTI (kluci a holky ve věkových kategoriích od 4 do 10 let, od 11 do 18 let)
-DOSPĚLÍ (ženy, muži)

Jak a kolik: děti: 200 metrů (kategorie 4-10 let), 600 metrů (kategorie 11-18 let) -mladší děti start od začátku hráze, starší děti start od konce hráze
-dospělí: jeden okruh 4500 metrů -směr, start a cíl směr viz. mapa (dle zelených šipek)

Přibližný časový harmonogram:
14:00 začátek akce
14:00-14:30 prezentace dětí a dospělých (prezentace dospělých do 15:00 hodin)
14:40 start dětí na 200 metrů (kategorie 4-10 let)
15:00 start dětí na 600 metrů (kategorie 11-18 let)
15:20 společné foto koloběžkářů dospělých a dětí
15:30 start dospělých na 4500 metrů (1 okruh okolo přehrady Olešné)
16:20 vyhlášení výsledků dospělých a dětí
16:30 losování tomboly
16:45 ukončení akce

Povrch tratě: asfalt

Značení tratě: Celá trať je řádně značena šipkami a nápisy FMK na stezce – žlutozeleným sprejem nebo bílou křídou

Ceny a vyhlášení: všichni účastníci obdrží pamětní medaili a malý dárek
pro 1.2.3.místo děti 4-10 let holky
pro 1.2.3.místo děti 4-10 let kluci
pro 1.2.3.místo děti 11-18 let holky
pro 1.2.3.místo děti 11-18 let kluci
pro 1.2.3.místo dospělí ženy
pro 1.2.3.místo dospělí muži
pro nejrychlejšího koloběžkaře - putovní pohár
pro nejpomalejšího koloběžkaře
pro nejstaršího koloběžkaře

Prezentace: v den závodu 14.října 2018 na cyklostezce v prostorách startu od 14:00-14:30 prezentace dětí, od 14:00 do 15:00 hodin prezentace dospělých. Každý závodník dostane startovní číslo. Po závodě číslo se vrací. Každý účastník FMK dostává malé překvapení a pamětní medaili. Při prezentaci všichni závodníci musí podepsat prohlášení o účasti v závodě na vlastní nebezpečí (u dítěte podepisuje zákonný zástupce).

Startovné: akce FRÝDECKOMÍSTECKÁ KOLOBĚŽKA je zdarma

Tombola: po skončení závodu a vyhlášení výsledků proběhne losování tomboly

Parkování: parkování možno na parkovištích u restaurace Terasa nebo u aquaparku nebo na druhé straně hráze.

Šatny: šatny k převlečení nejsou zajištěny.

Restaurace: nabízí se v okolí několik možností (u Toma, Terasa, Muroňka, Rybárna, aquapark)

Pravidla a ostatní info: Závodí se v koloběžkování na danou trať. Závodníci startují, v kategorii děti a dospělí! Povinná helma pro všechny závodníky všech kategorií!!!. Akce je určena pro všechny druhy koloběžek (terénní, silniční, freestylové, scootery , …). U dětí doporučujeme rukavice na kolo. Časový limit na okruh závodu je 50 minut, v dětské kategorii do 15 minut. Závodník je povinný mít na sobě viditelně umístěné startovní číslo a to na přední části oblečení na hrudníku či na stehně a nebo na řídítkách koloběžky (způsob označení si vybere dle svého uvážení). Pomalejší závodník musí uvolnit cestu rychlejšímu závodníkovi, pomalejší závodník nesmí schválně blokovat rychlejšího závodníka. Závod se koná za plného silničního provozu a závodníci musí dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat závazná pravidla silničního provozu. Závodníci se musí řídit a respektovat pravidla závodů a pokyny organizátorů. Závodníci se zúčastňují závodů na vlastní nebezpečí a na vlastní odpovědnost, kdy při prezentaci podepisují prohlášení. Pořadatel není odpovědný za jakoukoli škodu na majetku nebo jinou újmu vzniklou účastí v závodech nebo jeho sledováním. V případě velmi špatného počasí si organizátor vyhrazuje právo zrušit závod a přeložit jej na jiný termín-informace o konání či nekonání bude den před startem tudíž dne 13.října 2018 na webových stránkách SK MPFM v aktualitách. Při předání cen je nutné přebrat ceny osobně, jinak cena propadá pořadateli. V tombole pokud nebude přítomný výherce, losuje se další výherce.

Fotky: fotografů bude opět dosti na pořizování krásných snímků (pro další fotografy, kteří by rádi sdíleli své nafocené díla ze závodu, nechť pošlou odkaz na email klubu (skmpfm@seznam.cz).

Možnost zapůjčení koloběžek: skrze JAPA SPORT (přímo po dobu akce na cyklostezce před aquaparkem Olešná FM), SKIAREÁL OPÁLENÁ (nutné si domluvit koloběžku předem ČELADNÁ), JUMP SPORT (nutné si domluvit koloběžku předem ul. Frýdlantská 2199 FM), JURSA SPORT (nutné si domluvit koloběžku předem ul.Těšínská 1095 FM)

Partneři akce: AK SPORTOVNÍ TROFEJE, JAPA SPORT, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, SUPERVEGET RESTART ENERGY, TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM FRÝDEK-MÍSTEK, VINOTK KUBALOVÁ, ZPRAVODAJ RM.

Webové stránky závodu:  web SK MPFM nebo FB ( www.facebook.com/events/331963494243207 )