Darování krve 4 členů SK MPFM na hematologicko-transfuzní oddělení v prosinci 2016

16.12.2016 22:06

Když se řekne ,,policie,, většina lidí si představí s tímto slovem jak pozitvní spojitost tak i tu negativní v souvislosti s udělováním blokových pokut. Tentokráte naši kluci nedávali blokové pokuty, ale něco jiného. Během měsíce listopadu a prosince členové našeho Sportovního klubu Městské policie Frýdek-Místek navštívili hematologicko-transfuzní oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku a podarovali svou tekutinu nejcennější a to lidskou krev.  Udělali tak dobrý skutek pro veřejnost, která tuto surovinu velmi potřebuje (jedná se o lidi trpící leukémií, lidi, kterým se operují velké klouby, srdce a cévy, lidi, kteří projdou sklem nebo jezdí na červenou, o neopatrné bosé děti, o hemofiliky, aby mohli žít normálním životem, o hazardéry i lidi odvážné, lidi podstupující transplantaci, lidi, kteří si pohrávají se zbraněmi, o malé děti, kterým se podaří otevřít láhev s nějakým jedem, o těžce popálené lidi, rodičky, které ztratily mnoho krve, o novorozence, kteří někdy potřebují úplně vyměnit krev, o lidi s rakovinou, o lidi s těžkou žloutenkou, o lidi po těžkých úrazech, o lidi s krvácejícími vředy...). Svůj červený půllitr darovali jmenovitě Rostislav Pitřík, Petr Hopják, David Belej a Radek Platoš. Všem klukům za jejich pravidelné dárcovství bych rád poděkoval a věřím, že v této činnosti budou pokračovat i v budoucnu. Naše dobročinnost však v měsíci prosinci nekončí, jelikož za týden zavítáme opět do Nemocnice do Frýdku-Místku a tentokráte na dětské oddělení. Náš sportovní klub již tradičně udělal pro nemocné dětské pacienty podzimní-zimní sbírku a to té napíšeme již brzy.

Foto z dárcovství krve je možno shlédnout na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/Darovani_krve_4_clenu_SK_MPFM_na_hematologicko-transfuzni_oddeleni_v_prosinci_2016/

autor článku David Belej