Závod horských kol Autor Šela dne 7.5.2016 s účastí 2 členů SK MPFM

13.05.2016 15:13

Čím byl 7. květen výjimečný? V Lipníku nad Bečvou se konal závod Author ŠELA marathon a jeho součástí byl i boj o titul Mistra České republiky v MTB marathonu. Hlavní závod na 97km nenechal nikoho na pochybách, že vítězem mužské kategorie může být jedině Pavel Boudný, jde o jeho 5. titul a mezi ženami je po druhé tou nejlepší Tereza Němcová (Huříková). My, jakož to zástupci SK MP Frýdek-Místek jsme nastoupili na trasu 49km. Letos upravená, a změněná trasa znamenala, že z rovinatého závodu se stal vážně pořádný technický oříšek. Single tracky od začátku do konce, výškové převýšení cca 1300m, krásné počasí nad hlavou a rozbahněný terén v lesích byl příslib úžasného závodu, takže jediné co nám to kazilo, byla nemoc. Pořadatelsky výborně zvládnutý závod jsme zajeli: Jana za 2:58:56 (7.místo v kategorii 23-39 let) a Marián za 3:27:05 (128.místo v kategorii 40-49). Hodnocení? Ostudu jsme neudělali, bolelo to hodně, příště se jede zase a snad i ve větším počtu ... nenutím jen doporučuji. A to nejlepší bylo, že když jsme se chystali k odjezdu, načapali jsme cestou olympijského vítěze Jardu Kulhavého a protože je to „pohodář“ dal si s námi jeden snímek.