Běžecký ultratrailový závod Beskydská sedmička dne 5.9.2014 s účastí týmu SK MPFM

Jeden z nejtěžších běžeckých závodů na území našeho státu Beskydská sedmička má za sebou 5.ročník a náš tým SK MPFM u toho nemohl chybět. Jak již z názvu vyplývá závod je veden přes sedm beskydských vrcholů. Celková délka tratě je drsných 94 km s celkovým převýšením 5430 metrů. Do 5. ročníku závodu Beskydská sedmička se registrovalo celkem 3 071 závodníků. K akreditaci do Frenštátu se jich dostavilo 2 819. Byli mezi nimi i závodníci ze Slovenska, Polska, Irska, Německa, Španělska, Velké Británie, Itálie a Lucemburska. Za náš tým se startovním číslem 263 hrdě a dravě bojovalo ženské duo ve složení Martina Stuchlíková a Lenka Lištvanová. Děvčata o svém prvním ultratrailu také napsali článek viz. níže.

Extrémní běžecký ultratrail na začátku měsíce září vedoucí přes malebné Beskydy (Javorový – Javorník) odstartoval z třineckého náměstí po půl jedenácté v noci. Závodníky vyvedla z Třince pod hory dakarská Tatra Karla Lopraise. Na přechod sedmi nejvyšších vrcholů Beskyd měli závodníci časový limit 30 hodin. Závod byl pro mnohé opravdu velmi těžkým tréninkem, pro někoho to byla otázka přežití, což dokazují statistiky závodníků, kteří nedošli do cíle. Avšak především Beskydská sedmička byla pro všechny životním zážitkem. Naše děvčata při své první zkušenosti s ultratrailem šli od začátku klidným tempem a jejich taktika spočívala jen v chůzi. První polovinu závodu zvládli krásně na pohodu a v Ostravici byly už jaksi se svým výsledkem spokojené, protože jejich hlavním cílem bylo zdolání poloviny tratě tombolové Lysé hory. Do pokračování závodu se jim moc nechtělo. Ale děvčata se vyhecovala a pokračovala v extrému dále. S každým vrcholem však únava a bolest se stupňovali. Na úpatí posledního vrcholu, kdy měli za sebou už 6 beskydských vrcholů během 24 hodin, v čase pár minut před půlnoci náš tým děvčat bohužel musel ze zdravotních důvodů závod ukončit. Silné bolesti kloubů a svalů na dolních končetinách a celkové vysílení děvčata donutilo s rozumem závod dokončit. Ale i tak děvčata zaslouží velký respekt za bojovnost a statečnost v závodě. Celkově náš tým SK MPFM skončil na pěkném 289.místě z 426 týmů a v kategorii ženy-sport do 40 let skončil na 8.místě. Pro příští rok však děvčata už chtějí více potrénovat a závod úspěšně dokončit, tak jim budeme držet palce.

Článek očima našeho týmu: článek o B7 očima našeho týmu SK MPFM

Jednotlivé mezičasy našeho ženského týmu jsou nahlédnutí zde: mezičasy týmu SK MPFM

Fotografie ze závodu od našeho fotografa jsou možné shlédnout v adresáři FOTOGALERIE nebo na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/ultratrail_Beskydska_sedmicka_dne_5.zari_2014_s_ucasti_tymu_SK_MPFM/