Běžecký závod Běhej lesy v Bílé dne 13.8.2016 s účasti 3 členů SK MPFM

V polovině srpna tohoto roku byl pro běžce přichystán v Beskydech v obci Bílá druhý ročník závodu Běhej Lesy, který patří do série pěti závodů konající se v lesech po celé České republice. Velký počet závodníků celých 900 běžců mělo možnost běžet kratší trať na 11 km nebo si běžci mohli zvolit trať delší na 19 km. Počasí bylo ideální okolo 20 stupňů, sluníčko bylo schované za mraky, tratě byly dokonale přichystané a zbývalo si to jen všechno pěkně užít. Závodníci než vyběhli ze startovní čáry, která byla umístěná na hřebenu pomezí ČR a SR, si mohli na start vyběhnout anebo jako drtivá většina běžců si zvolila v rámci startovného vyvezení sedací lanovkou. Běžci si užili krásnou přírodu a výhledy na Lysou horu i jižní masív Smrku, na několika místech probíhali i přímo po slovenské části hřebenů Beskyd, většina běžců doběhla do cíle zablácená a spocená. A jak to bylo s našimi želízky v ohni? Náš tým SK MPFM v běžeckém závodě zastupovali na Bílé tři běžci za muže Radek Platoš a David Belej, za ženy Veronika Nováková.

Na 19 kilometrové trati bojoval Radek a se svým výkonem byl naprosto spokojený, protože přes měsíc netrénoval a čas 01:53:08 stačil na celkové 167.místo ( v kategorii na krásné 100.místo). Na 11 kilometrové trati bojovali David s Veronikou, kdy Veronika s časem 01:16:59 byla na celkovém 348.místě (v kategorii na krásném 109.místě) a závod si užila a s výsledkem byla spokojená. Závod na Bílé byl pro Davida jakýsi závod za chalupou v domácím prostředí a díky spolupráci s jeho kamarádem, kdy běželi spolu od startu až do cíle nakonec vyběhl s časem 00:50:29 celkově 9. místo a v kategorii skončil na krásném bronzovém 3.místě. David byl s umístěním a časem naprosto spokojený, jen pro příště bude startovat z prvních pozic a nikoliv z posledních, aby ušetřil síly, čas, netrápil se s rozbahněnou tratí a přebíháním v nevhodných pasážích cca 300 lidí.

Po závodě byli všichni závodníci oceněni krásnými originálními velkými dřevěnými medailemi, užili si doprovodného programu a většina závodníků už jen po závodě doufala ve výhru horského kola, které bylo největší z lákadel tomboly. Doprovodné běžecké závody pro děti přilákalo celkově 150 dětí a tak celkově byla tato akce dosti početná.

Fotogalerie ze závodu je možné shlédnout na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/Bezecky_zavod_Behej_lesy_v_Bile_dne_13.8.2016_s_ucasti_3_clenu_SK_MPFM/