běžecký závod Pardubická devítka s 2 členy SK MPFM ze dne 30.4.2014

V krásné prosluněné jarní středě dne 30.4.2014  proběhl v městě perníku a dostihů,, v Pardubicích,, další ročník běžeckého závodu - Pardubické devítky - jeden ze závodů série MIZUNO CUP 2014. V malebném centru Pardubic  se uskutečnil již 11. ročník Pardubické devítky a jak již název napovídá délka tratě v podobě 6 městských okruhů celkově měřila něco málo přes devět kilometrů. Start a cíl byl na krásném Pernštýnském náměstí, povrch byl napůl silniční asfalt a napůl přírodní terén v přilehlém parku. Počasí na konci dubna bylo příjemně teplé a slunečné a na start závodu v 18:00 hodin se postavilo celkem 370 běžců a běžkyň.

V rámci závodu byl i přebor policejních složek, kde nechyběli ani naši členové Sportovního klubu Městké policie Frýdek-Místek. Původně se mělo běhu zúčastnit 5 členů SK MPFM, ale na konec do Pardubic jeli pouze dva naši zástupci. Z různých policejních sborů městkých policií, státních policií, vojenských policií atd., z různých měst (Pardubice, Praha, Hradec Králové, Česká Třebová,  Žamberk, Chrudim atd.) mezi sebou poměřilo své běžecké schopnosti 22 sportovců. Za náš SK MPFM statečně bojovali tito strážníci: David Belej a Bogdan Kunschke. Závodní podmínky byly ideální a závod měl krásnou atmosféru a v celkovém pořadí z 370 závodníků to dopadlo takto:

David Belej 61.místo (v policejní kategorii bohužel bramborové 4.místo, zlepšení o jedno místo vzhledem k loňskému ročníku)

Bogdan Kunschke 141.místo (v policejní kategorii krásné 5.místo, zlepšení o dvě místa vzhledem k loňskému ročníku)

fotky ze závodů je možné shlédnout v adresáři FOTOGALERIE a nebo na odkaze:skmpfm.rajce.idnes.cz/bezecky_zavod_Pardubicka_devitka_s_2_cleny_SK_MPFM_dne_30.4.2014/

oficiální výsledky ze závodů: Pardubická Devítka výsledky 2014