Běžecký závod Podzimní Kubánkov dne 28.10.2016 s účastí 3 členů SK MPFM

Krásný barevný podzim je zase zde a s ním i podzimní Kubánkov, který se běžel 29.10.2016, jehož trasa vedla z části po známé trase extrémního běhu Chlebovický krpál, který pravidelně pořádá náš oddíl Sportovního klubu Městské policie Frýdek-Místek. Podzimní Kubánkov závod byl rozdělen do dvou závodů o délce 15km s převýšením 550 metrů a vedlejšího závodu o délce 8km s převýšením 300 metrů. Jak již první věty napovídají, start podzimního Kubánkova začínal na fotbalovém hřišti v obci Chlebovice, kdy dlouhá trasa se běžela po velmi známé trase Chlebovického krpálu přes sjezdovce k rozhledně, následně okolo Kabátnice na Kubánkov a dolů pak okolo Ostružné do cíle. Na start dlouhého závodů se postavilo celkem 76 běžců. S trasou závodu na 15km se nejlépe popasoval – a zároveň tak na Kubánkově hattrickoval- místní Marek Causidis v čase 1:06’29, druhý doběhl Honza Hlavatík za 1:08’48, třetí pak Martin Kvapulinský za 1:10’29. Mezi ženami na této trase zvítězila Alena Kollegová s časem 1:17’33, druhá doběhla Andy Krstevová za 1:22’26, třetí Lucie Odehnalová za 1:24’15.

Krátká trasa se běžela rovněž od hřiště po sjezdovce k rozhledně, dále okolo Ostružné a seběhem do cíle, kdy na startovní čáru se postavilo 100 běžců, mezi kterými nesměli chybět naší borci oddílu.  S 8km trasou si poradil nejlépe Tomáš Filipec, ten zvítězil s časem 39’05, druhý se umístil Lukáš Marek s výsledkem 39’48, třetí pak Marek Moškoř za 41’09. Mezi ženami nejlepšího času a vítězství dosáhla Petra Burešová s časem 48’42, druhá se umístila Kateřina Klepáčová s časem 49’58, třetí pak reprezentantka pořádajícího klubu Kateřina Bužková za 51’44. S krátkou trasou, po velmi náročné 12 hodinové noční směně a horským půlmaratónem před touto směnou, si z oddílu Sportovního klubu Městské policie Frýdek-Místek nejlépe poradil David Belej s časem 45’07 a umístil se na 14.místě. Dále pak po nekonečně dlouhé 24 hodinové směně dokončil svůj závod Petr Hopják s časem 45’39 a umístil se těsně za Davidem na 16.místě. Po 12 hodinové noční směně bezel taky Radek Platoš a dokončil závod v čase 49’19 a umístil se tak na 32 místě. Ačkoliv to nebylo úmyslem, naší borci se na start postavili v hallowenském převleku za zombie. Na několika fotografiích jsou kluci přistiženi jak spí díky spánkovému deficitu, ale i tak se se závodem pěkně poprali.

Odkaz na fotografie ze závodu na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/Bezecky_zavod_Podzimni_Kubankov_dne_28.10.2016_s_ucasti_3_clenu_SK_MPFM/