Běžecký závod ultratrail Beskydská sedmička s účastí družstva SKMPFM dne 2.září 2016

Jakožto každoročně i tento rok probíhal extrémní běžecký ultratrailový závod Beskydská sedmička - B7. Tento rok akce probíhala v dnech 2. až 4. záři 2016 a počasí se organizátorovi opět podařilo velmi dobře objednat. Závod, jenž vede přes sedm největších vrcholů pohoří Beskyd měl start tradičně ve Třinci na náměstí ve 22:00 hodin. Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek  reprezentovali dva naši dlouholetí členové ve složení Jiří Janíček a Bogdan Kunschke.

Tenhle závod má v našem regionu dlouholetou tradici a nadšenci z řad SK MPFM byli vždy stáli na startu toho závodu a jakožto učatníci společenských akci v našem regionu. Jména jako David Belej, Rostislav Pitřík, Jan Verlík,  Jiří Janíček, Bogdan Kunschke, Lenka Lištvanová, Veronika Nováková... vypovídají o tom, že tento druh sportovního klání není pouze ojedinělou záležitosti krajního spektra sportovní klubu. Jakož to i členská základna, která ráda podniká túry na vrcholy v okolí buď to v rámci našeho SKMPFM nebo ve svých volných chvílích.

Co se týče závodu tak kluci tento rok ukončili svůj závod bohužel předčasně na Ostravici. Důvodu bylo více, které se podepsaly na takovémto koncovém výsledku našich kamarádu. Otázky typu: Proč jste už skončili na Ostravici? a nebo Byli jste zranění? atd. Nemá smysl se zbytečně obhajovat a zabývat jakoukoliv spekulaci co kdyby. Závod prostě přináší své úskalí a cíl je prostě ve Frenštátě pod Radhoštěm, zranění, těžké krize, komplikace a další problémy bohužel provází většinu závodníků startovního pole. A stejně tak jako naši kluci tak nedošlo do cíle cca dalších 1000 účastníků. Proto je B7 také po právu označován jako extrémní závod. Naši kluci ušli i tak něco přes 40 km a i za tento výsledek jim patří obdiv a uznání. Za rok se určitě zase nějaký člen SKMPFM ukáže na startu tohoto závodu. Sportu zdar!!!

odkaz na fotogalerii z akce na odkaze zde:  skmpfm.rajce.idnes.cz/Bezecky_zavod_ultratrail_Beskydska_sedmicka_s_ucasti_druzstva_SKMPFM_dne_2.zari_2016/

Autor článku Bogdan Kunschke

Více zde: