Cannicrossový závod v Bordovicích dne 2.10.2016 s účastí 3 členů SK MPFM

 

           Po letních prázdninách opět začala sezóna závodění našich čtyřnohých psích miláčků a jeden pěkný rafaní závod se konal první říjnovou neděli v Beskydech v obci Bordovice (pro neznalé zeměpisce jedná se o obec vedle Frenštátu pod Radhoštěm). Myslel jsem si, že název vesnice pochází z anglického board (deska) a pořád jsem hledal po okolí nějakou továrnu na výrobu snowboardů a skateboardů, ale marně, žádnou jsem nenašel. Akci pod názvem Bordovický sprint pořádal běžecký kamarád a velká psí specialista Ondřej Brož a jelikož se této sportovní události zúčastnilo i ,,vela bratou a sestier zo Slovenska,, dalo se hovořit o mezinárodní akci. Necelých 100 účastníků bojovalo v různých disciplínách-scootering (pes s jezdcem na koloběžce), bikering (pes s jezdcem na kole), canicross (pes s běžcem) a v poslední disciplíně měl náš Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek své zástupce. Stále zkušenosti nabírající cannicrossař já David Belej a spolu se mnou srdceryvně bojovali dvě něžné děvčata Veronika Nováková a Lenka Lištvanová.

 

                                  

 

           Jak už název akce napovídá, délka tratě byla krátká a to příjemných 3,1 kilometrů vedoucí po celou dobu po zvlněné drnité louce pod úpatím hory Javorník. Počasí bylo také velmi příjemné, protože bylo tak akorát okolo 18 stupňů a pěkně pod mrakem, takže se skoro nikdo nepřehříval. A jak naše barvy SK MPFM dopadly? Já bych řekl, že jsme mohli mluvit o spokojenosti. Já opět s vypůjčeným rafanem tentokráte Black Jackem ze Zlína jsme předvedli spíše tréninkový výkon, chvílemi nešlo poznat, kdo koho tahá, jestli pejsan mne nebo já pejsana. Ale celkové 5. místo bylo při vyhlášení překvapivé. Po zjištění, že díky chybě při prezentaci jsme mohli být ve své kategorii nakonec na 3. místě, bylo to posléze trochu lítostivé. O příčku výše na pěkném 6. místě v ženské kategorii se umístila Veronika Nováková, která měla na závody také vypůjčeného pejska jménem Charlie. Se svým umístěním byla Verunka také spokojená, i když její rafan se na trati také trochu flákal. Na 13. místě v ženské kategorii se umístila Lenka Lištvanová se svým pejskem Berrym. Mnoho čtyřnohých závodníků se nedělního dne trošku flákalo (asi přísloví v neděli se nedělá, si pejsci převzali od lidí) a její Berry patřil bohužel také k nim. Avšak Lenička po dlouhé době sportovala (omezení ze zranění B7) a se svým výkonem byla nakonec taky spokojená.

 

          Ze závodů jsme si odnesli krásné dřevěné medaile a drobné ceny, pošmákli si na dobrých domácích buchtách a beskydských párkách. Domů jsme odjeli veselí a spokojeni s ideální hladinou Endorfinu v krvi a s pocitem, že na další ročník, zde určitě přijedeme. Organizátorům patří velký dík za příjemnou domácí atmosféru a full servis po všech stránkách, jen do příště by to chtělo nějakou tombolu o nějaké BMW x5.

 

                             

 

Fotky k nahlédnutí jsou zde:

skmpfm.rajce.idnes.cz/Cannicrossovy_zavod_v_Bordovicich_dne_2.10.2016_s_ucasti_3_clenu_SK_MPFM/

 

Autor článku: David Belej