Extrémní běh Chlebovický krpál 2016 pořádaný SK MPFM dne 5.6.2016 ve Frýdku-Místku

První neděle v měsíci červnu už tradičně patří v Chlebovicích extrémnímu závodu-běhu do vrchu Chlebovickému krpálu, který pořádá Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek. Jak už bývá zvykem tak i 4. ročník byl ve znamení extrému po všech stránkách. Kromě extrémních parametrů běžecké trati potrápilo závodníky opět i předem objednané sluníčko a extrémní vedro s teplotou vzduchu okolo třiceti stupňů. Ke klasickým kategoriím (veřejnost, občané Chlebovic, členové složek IZS, děti) letos přibyl i doprovodný program pro děti ve věku 1-6 let, kdy se malí Krpálníci probíhali na fotbalovém hřišti.

A jak vše dopadlo, kdo zdolal běh vesnicí, prudkou černou sjezdovku a 93 schodů rozhledny Panoramy nejrychleji? Na trať hlavního závodu 4. ročníku Chlebovického krpálu se postavilo celkem 78 odvážlivců. Favorité v jednotlivých kategoriích z loňských ročníků se na startovní listině objevili jen někteří a tak zde byla šance vyniknout pro další běžce.

Nejrychlejší běžec zdolal náročnou trať se skvělým časem 9 minut a 30 vteřin Vladan Šindelek (Pržno), což byl na vteřinu stejný čas jako čas loňského výherce. Vladan Šindelek v minulém ročníku CH.K. doběhl druhý a svůj čas vylepšil letos o 4 vteřiny. Rekord tratě 9 minut a 5 vteřin v podání Radima Kasalíka (BPK Kravaře) z roku 2014 tak stále zůstal nepokořen. Na druhém místě těsně s odstupem 4 vteřin skončil David Skoták (Palkovice) a na třetí pozici opět se skvělým časem pod hranici deseti minut s časem 9 minut a 47 vteřin doběhl Jakub Mičík (Brušperk).

Nejrychlejší běžkyní s úžasným časem 11 minut a 9 vteřin se stala Petra Mücková (DO POHODY MONTANE TEAM), která loňský čas nejrychlejší ženy zlepšila o více než minutu. Druhá na rozhlednu do cíle doběhla Alena Kollegová (Cannicross Beskydy/Mattoni FreeRun) s časem 11 minut a 42 vteřin a na třetí pozici doběhla Kateřina Blatoňová (Frýdek-Místek) v čase 12 minut a 19 vteřin.

V kategorii členové integrovaného záchranného systému v mužích vyhrál David Belej (SK MPFM) s pěkným časem 10 minut a 49 vteřin. V ženách vyhrála dobrovolná hasička Zuzana Bílková (SDH Metylovice) s krásným časem 13 minut a 49 vteřin.

Barvy našeho SK MPFM letos zastupovali 4 členové. V kategorii muži IZS již zmíněný výherce David Belej, na druhém místě s dobrým časem 11minut a 2 vteřiny Petr Hopják  a na bramborové pozici s časem 12 minut a 40 vteřin Radek Platoš. V kategorii veřejnost ženy běžela za náš tým SK MPFM Lenka Lištvanová, která s časem 16 minut 8 vteřin se umístila.

V kategorii obyvatelé Chlebovic v mužích si vyběhal první místo Patrik Kozel ve velmi slušném čase 12 minut 15 vteřin a v ženách si první příčku vyběhala ,, jedenáctiletá,, Valentýna Kozlová s výborným časem 15 minut 29 vteřin. Ta mimo jiné hodinu a půl před hlavním závodem běžela ještě dětský závod na 300 metrovou zkrácenou trať Chlebovického krpálu, kde se umístila na 2.místě.

Výsledky dětských kategorií jsou vypsány níže.

Čtvrtého ročníku Chlebovického krpálu se účastnilo celkově 113 závodníků z toho 35 dětí.

Kategorie děti dívky (7-10 let):

1.místo-Natálie Ernstová (1.běžecký Jablunkov)

2.místo-Viktorie Bartoňová (TJ Slezan FM)

3.místo-Nikola Boboková (Frýdek-Místek)

Kategorie děti kluci (11-14 let):

1.místo-Lukáš Burkovic (TJ Slezan FM)

2.místo-Ondřej Šnajder (Palkovice)

3.místo-Vojtěch Duda (Chlebovice)

Kategorie děti dívky (11-14 let):

1.místo-Ivana Machová (Bartošovický mlýn)

2.místo-Valentýna Kozlová (Chlebovice)

3.místo-Nikola Chovanečková (Štramberk)

Celkové výsledky jsou ke shlédnutí zde: výsledky Chlebovického krpálu 2016

Po závodě jsme s nejlepší Krpálnicí a Krpálníkem udělali tradičně mini rozhovor:

NEJLEPŠÍ KRPÁLNICE 2016-Petra Mücková (DO POHODY MONTANE TEAM) 11:09

1.Jaký máš dojem z 4. ročníku ChK? Pěkná rychloakce, líbilo se!

2.Jak se ti běželo a jak se vyvíjel závod a co se ti honilo v hlavě přitom extrému? Extrémně krátké a intenzivní (běžně chodím na 100km+ závody v horách) že se mi ani nestihlo nic moc v hlavě honit, jen klapky na oči a záběr do noh :D ...vlastně ano, honilo se - jak začala sjezdovka, tak se mi ulevilo, že můžu přejít z běhu do chůze :D

3.Přijdeš si vylepšit čas v 5. Ročníku? Pokud časové možnosti dovolí, tak ano :)

NEJLEPŠÍ KRPÁLNÍK 2016- Vladan Šindelek (Pržno) 9:30

1.Jaký máš dojem z 4. ročníku ChK? Akce se mi opět líbila.

2.Jak se ti běželo a jak se vyvíjel závod a co se ti honilo v hlavě přitom extrému? Čelo závodu bylo velmi vyrovnané a o putovní pohár se rozhodovalo do poslední chvíle. Na rozhledně už je potom většinou rozhodnuto.

3.Přijdeš si vylepšit čas v 5. Ročníku? Budu se snažit.

Odkazy na fotogalerie, videogalerie a články zde:

-fotky od SK MPFM

skmpfm.rajce.idnes.cz/Extremni_beh_Chlebovicky_krpal_2016_poradany_SK_MPFM_dne_5.6.2016_1.cast/

-článek od SDH Metylovice: sdh-metylovice.info/2016/06/07/5-6-chlebovicky-krpal/

-článek od VISITFM: visitfm.cz/aktuality/557-chlebovicky-krpal-byl-opet-ve-znameni-extremu

Veliký dík si zaslouží všichni partneři SK MPFM, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout: AK SPORTOVNÍ TROFEJE, BESKYDSKÁ LIKÉRKA, BESKYDSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, CHLEBOVICKÉ BRAMBORY JANEČKA, CHODURA, DŮM VÍNA U DATLA, FOTOJANBELEJ, HANNAH SPORTOVNÍ ODĚVY PEKSOVÁ, HUDY FM, INSTALATÉRSTVÍ ŠEVČÍK, JUMP SPORT, KISS RÁDIO, KONCZANKA, LEEMON, MĚSTSKÁ POLICIE FRÝDEK-MÍSTEK, MORAVIAPHARM FRÝDLANT, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY, MPM QUALITY, MYBODY-IC, NEWLINE, NONSTOP DOGWEAR, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, PEPA TEAM FM, PIVOVAR KONÍČEK, POLAR, POTRAVINY NOVÁK, REGIONY 24, SH TENNIS TEAM, SPORTLAB, SPORTPLEX, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, TIRATA, TISKÁRNA KLEINWÄCHTER, VČELAŘSKÁ PRODEJNA CHLEBOVICE, VINOTK KUBALOVÁ, ZÁCLONY LINDOVSKÁ, ZLATNICTVÍ WLUDYKA, ZPRAVODAJ RM, WM GROUP TRADE S.R.O.

Další veliký dík, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout patří všem dobrovolným organizátorů, členům rodiny, členům SK MPFM, kamarádům Marti, Niky, Romisovi a mé milé Verunce.

Velký dík patří také rodinám Blablových, Kozelských, Zámarských, Halátových, a Fišerových za to, že nám umožnili uspořádat závod přes jejich soukromé pozemky. Další díky patří paní Kozelské za dokonalé posekání trati. Děkujeme správci hřiště panu Syřínkovi za poskytnuté zázemí a obsluze v restauraci na hřišti paní Hubeňákové. Speciální dík všem fanouškům, kteří v nedělním pařáku dorazili na trať povzbuzovat závodníky Chlebovického krpálu. Jako pořadatel musím všechny Krpálníky a Krpálnice pochválit za úspěšné absolvování tohoto nelehkého závodu. Jsem rád, že další ročník se opět vyvedl a všichni si závod užili a ve zdraví odjeli do svých domovů. Těšíme se na vás při dalším 6.ročníku, který bude zase s nějakými překvapeními. Sportu zdar.