Extrémní běh do vrchu Chlebovický krpál pořádaný SKMPFM dne 8.6.2014

 

CHLEBOVICKÝ KRPÁL 2014

    Druhý ročník extrémního běhu do vrchu Chlebovický krpál pořádaný Sportovním klubem Městské policie Frýdek-Místek se opět vyvedl. Trasa vzhledem k prvnímu ročníku zůstala stejná (neustále stoupání vesnicí, prudká černá sjezdovka a výběh rozhledny), letos závodníky potrápilo k extrémní trati ještě extrémní vedro. Závod byl rozdělen opět do 4 různých kategorií: kategorie veřejnost, kategorie občané Chlebovic a kategorie členové složek IZS (hasiči, záchranáři, policisté, strážnici atd.) a kategorie děti. Dětské kategorie měli svůj Chlebovický krpáleček přizpůsobeny danému věku závodníků.

                               

      V hlavním závodě veřejnosti letos běželo celkem 46 běžců. Nejrychlejším běžcem s neuvěřitelným časem 9 minut a 5 vteřin se stal Radim Kasalík z běžeckého oddílu PBK Kravaře. Favorit závodu loňský vítěz Tomáš Filipec z místního atletického klubu TJ Slezan Frýdek-Místek doběhl do cíle se stejným časem jako loni 9 minut a 13 vteřin jen pár kroků za prvním běžcem. Na třetí pozici s časem 9 minut a 16 vteřin doběhl na vrchol rozhledny Vít Otevřel z Českého Těšína. Nejrychlejší běžkyní s famózním časem 12 minut a 57 vteřin se stala Petra Čaganová z klubu Canicross Beskydy. Nedala vůbec svým soupeřkám v kategorii šanci a doběhla před druhou běžkyní téměř o minutu a půl. Druhá na rozhlednu do cíle doběhla Karolína Stuchlíková z týmu No stress racing team s časem 14 minut a 32 vteřin a jako třetí doběhla Vendula Knězková z Frýdku-Místku. V kategorii členové integrovaného záchranného systému v mužích vyhrál hasič David Řehulka (HZS MSK) s krásným časem 10 minut a 5 vteřin a v ženách hasička Denisa Izvorská (SDH Metylovice) také s krásným časem rovných 15 minut. Do kategorie obyvatel se přihlásil pouze jeden odvážlivec Jiří Kozel, který měl za úkol v uvozovkách doběhnout do cíle, což se mu také podařilo v čase 13 minut a 27 vteřin. Kategorie dětí jsou uvedeny dále ve výsledcích níže a také v celkových výsledcích.

    Za pořadatele musím všechny Krpálníky a Krpálnice pochválit za úspěšné absolvování závodu. Jsme rádi, že jsme všichni závod ve zdraví přežili. Druhého ročníku Chlebovického krpálu se účastnilo celkově 77 závodníků z toho 17 dětí a splnilo tak očekávání vyšší návštěvnosti vzhledem k ročníku prvnímu.


Stupně vítězů obsadili tito borci a borkyně:
 

Kategorie veřejnost muži:

1.místo RADIM KASALÍK   (PBK KRAVAŘE) s časem 9:05
2.místo TOMÁŠ FILIPEC (SLEZAN FRÝDEK-MÍSTEK) s časem 9:13  
3.místo VÍT OTEVŘEL (ČESKÝ TĚŠÍN) s časem  9:16


Kategorie veřejnost ženy:

1.místo PETRA ČAGANOVÁ (Canicross Beskydy ) s časem 12:57
2.místo KAROLÍNA STUCHLÍKOVÁ (NO STRESS racing team) s časem 14:32
3.místo VENDULA KNĚZKOVÁ (Frýdek-Místek) s časem 15:05

Kategorie členové IZS muži:

1.místo DAVID ŘEHULKA  (HZS MSK) s časem  10:05

2.místo DAVID BELEJ (SK MPFM) s časem 10:25
3.místo RUDOLF MALIŠ (SDH Metylovice) s časem 11:27

Kategorie členové IZS ženy:

1.místo DENISA IZVORSKÁ (SDH Metylovice) s časem 15:00 
2.místo JANA KOLIBOVÁ   (SDH Metylovice) s časem 17:06
3.místo ANDREA MALIŠOVÁ (SDH Metylovice) s časem 18:14


Kategorie obyvatelé Chlebovic muži:

1.místo JIŘÍ KOZEL (Chlebovice) s časem 13:27

Kategorie děti kluci (7-10 let):

1.místo VERON BENDINHA (LEEMON) s časem 0:42

2.místo DANIEL KEMPNÝ (Sviadnov) s časem 0:45

3.místo DANIEL HEJDĚNEC (Frýdek-Místek) s časem 0:46

Kategorie děti dívky (7-10 let):

1.místo VALENTÝNA KOZLOVÁ  (CHLEBOVICE) s časem 0:39

2.místo VERONIKA REINEROVÁ  (ZELINKOVICE) s časem 0:44

3.místo VERONIKA SVOBODOVÁ (Canicross Beskydy) s časem 0:47

Kategorie děti kluci (11-14 let):

1.místo MATYÁŠ MOHYLA (MANUFAKTURA FM) s časem 1:05

2.místo ERIK VÁVRA (TEAM HAPPY FEET) s časem 1:12

Kategorie děti dívky (11-14 let):

1.místo NIKOL REINERTOVÁ (ZELINKOVICE) s časem 1:14

2.místo EVELÍNA ŠTUNDOVÁ (STARÉ MĚSTO) s časem 1:31

Kategorie děti kluci (15-18 let):

1.místo MATĚJ TOMÍK (SK Valašského království) s časem 5:49                  
2.místo MAREK VÁVRA (TEAM HAPPY FEET) s časem 5:51

Kategorie děti dívky (15-18 let):

1.místo ŠTUNDOVÁ ALENA (STARÉ MĚSTO) s časem 7:13

2.místo VERONIKA NOVÁKOVÁ  (CANICROSS BESKYDY) s časem 9:02

3.místo MICHAELA SVOBODOVÁ (CANICROSS BESKYDY) s časem 9:27


Celkové výsledky jsou ke shlédnutí zde: výsledky Chlebovického krpálu 2014

Po závodě jsme nejlepší Krpálnici a Krpálníkovi položili tři jednoduché otázky:

1.Jaký máš dojem z druhého ročníku ChK?

2.Jak se ti běželo a jak se vyvíjel závod a co se ti honilo v hlavě přitom extrému?

3.Přijdeš si vylepšit čas v třetím ročníku?

 

PETRA ČAGANOVÁ (Canicross Beskydy):

1. závod na mě nechal dobrý dojem a už se těším na příští rok. Jen malá výtka tomu, kdo objednával počasí - příště to tak nemusí s těmi extrémy přehánět, závod sám o sobě je dost velký extrém

 2. vzhledem k tomu, že jsem ten závod běžela už loni, vím, co mě čekalo. Začátek to příjemné překvapení jak se mi běží dobře a uvolněně, první mírný výběh do lesa, jo ještě to pořád běží, v půlce sjezdovky jsem myslela, že si sednu a vykašlu se na to. Hlavou se mi honilo plno myšlenek, ale dvě hlavní byly: sakra, proč zrovna dneska nejede ten vlek a druhá: že jsem se zase nechala ukecat na takový extrém

3. jestli se zase nechám ukecat, tak přijedu a pokud zlepším fyzičku a doufám, že zlepším i čas

      

 RADIM KASALÍK   (PBK KRAVAŘE):

1. pro mě to byl ročník první. Naprostá spokojenost. Vše poctivě připravené, podpořené uvolněnou atmosférou. Tak to má být

2. běh bolel, ale čekal jsem to, takže žádné překvápko. Když jsem poprvé otevřel oči, už za mnou nikdo nebyl. Pak už jen udržet náskok. A v hlavě? Pivo, rybaření, přítelkyně :-)

3. určitě

 

VÍCE ČLÁNKŮ A FOTEK NAJDETE NA ODKAZE ZDE: sk-mpfm.webnode.cz/chlebovicky-krpal-2013/chlebovicky-krpal-2014/

 

            Veliký dík si zaslouží všichni partneři SK MPFM, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout : AK SPORTOVNÍ TROFEJE, BESKYDSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, CANICROSS BESKYDY, CHLEBOVICKÉ BRAMBORY JANEČKA, CHODURA, DŘEVOVÝROBA ČAMBAL, DŮM VÍNA U DATLA, FOTOJANBELEJ, HANNAH, HOTOREKLAMA, HUDY FM, INSTALATÉRSTVÍ ŠEVČÍK, JUMP SPORT, LEEMON, MANUFAKTURA PARTNER MOHYLOVÁ, MARLENKA, MAR.S, MĚSTSKÁ POLICIE FRÝDEK-MÍSTEK, MORAVIAPHARM FRÝDLANT, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY, MPM QUALITY, MYBODY-IC, NEWLINE, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, PEPA TEAM FM, PILA SÁRA, POLAR, REGIONY 24, SLEZSKÁ PEKÁRNA KMOŠŤÁK, SH TENNIS TEAM, SPORT MAG, SPORTPLEX, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, TISKÁRNA KLEINWÄCHTER, VČELAŘSKÁ PRODEJNA CHLEBOVICE, VINOTK KUBALOVÁ, ZÁCLONY LINDOVSKÁ, ZLATNICTVÍ WLUDYKA, ZPRAVODAJ RM, VM GROUP TRADE S.R.O.

    Speciální poděkování si i v tomto roce opět zaslouží rodina Blablových, Kozelských, Zámarských, Halátových, a Fišerových za to, že nám umožnili uspořádat závod přes jejich soukromé pozemky. Děkujeme panu Pavlasovi za propagaci akce, děkujeme správci hřiště panu Syřínkovi za poskytnuté zázemí a obsluhu bufetu a na závěr děkujeme  všem fanouškům, kteří o víkendu dorazili na trať a fandili odvážlivcům Chlebovického krpálu. Na další ročník už chystáme opět plno novinek, tak se máte na co těšit.

 

autor článku předseda SK MPFM