Fotbalový turnaj pořádaný SK MPFM 1.února 2013 FM

Dne 1.2.2013 se uskutečnil ve Frýdku-Místku turnaj v sálové kopané - o pohár ředitele Městské policie Frýdek-Místek, který byl pod záštitou primátora města Frýdek-Místek Mgr.Michala Pobuckého. Byla to první akce, která byla pořádána naším Sportovním klubem Městské policie Frýdek-Místek. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů z toho sedm týmů byly složky integrovaného záchranného systému (MP Frýdek-Místek, MP Třinec, MP Olomouc, MP Ostrava, Hasičský záchranný sbor Frýdek-Místek, PČR Frýdek-Místek, Zdravotnická záchranná služba Frýdek-Místek) a jeden tým byl tvořen jedním z našich sponzorů firmou Leemon. Turnaj natáčela televize Polar a byl přítomen i profesionální fotograf Jan Belej.

Hrálo se systémem každý s každým 1 x 14 minut a v poli s hráčským složením 4+1 se čtyřmi náhradníky na lavičce. Naše družstvo MP FM podalo jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu ve fotbalových turnajích a jednotlivé zápasy jsme odehráli takto:

MP FM – Leemon 2:1, MP FM – MP Třinec 1:0, MP FM – PČR FM 2:1, MP FM – MP Olomouc 2:2, MP FM – MP Ostrava 1:1, MP FM – RZS FM 4:1a MP FM – HZS FM 1:1

Za zmínku stojí dva naši nejlepší střelci Jiří Janíček a s premiérovým vystoupením Rostislav Pitřík, kteří dohromady nasázeli do soupeřových branek úctyhodných deset gólů. Zajímavostí našeho manšaftu byla pozice brankáře, na které se vystřídali tři naši hráči. Po zranění v třetím zápase Davida Beleje, opory v brance našeho týmu, nastoupil Jan Verlík a do posledních zápasů Aleš Ondruch.

Jednoznačným a zaslouženým výhercem turnaje byl velmi sehraný a technicky vyspělý tým MP Olomouc, který až na remízu s MP FM všechny zápasy vyhrál. Druhé místo s trochou štěstí statečně vybojoval náš tým MP FM a na třetím místě se umístil sponzorský tým Leemon. Tabulka jednotlivých zápasů je uvedena zde: turnaj tabulka.xls

Celkové umístění:

1. MP Olomouc

2. MP Frýdek-Místek

3. Leemon

4. MP Ostrava

5. HZS Frýdek-Místek

6. MP Třinec

7. PČR Frýdek-Místek

8. RZS Frýdek-Místek

Po skončení turnaje bylo vyhlášeno konečné pořadí, každé mužstvo obdrželo upomínkové předměty, první tři mužstva poháry a věcné ceny od sponzorů. Zároveň byly vyhodnoceny individuální ocenění–dva nejlepší střelci a dva nejlepší brankáři, kteří byli oceněni zlatem, stříbrem a trofejemi. Nejlepším střelcem turnaje byl Antonín Čech z MP Olomouc a druhým nejlepším hráčem byl z našich řad MP FM Jiří Janíček. Nejlepším brankářem byl Jan Pospěch z firmy Leemon a druhým nejlepším brankářem byl opět z našich řad MP FM Aleš Ondruch.

Na závěr bych chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci všech týmů. A zvláštní ocenění si zaslouží sponzoři, dárci a partneři, bez kterých by turnaj nebyl možný uskutečnit:

Leemon Interactive, s. r. o .; Chodura Beskydské uzeniny, a.s.; Slezská pekárna Jaroslava Kmošťáka; MIKO international, s.r.o. (MARLENKA® ); Zlatnictví Wludyka; VinoTK MUDr. Dalibora Cholevíka; Dům vína U Datla; HOTO, Střední škola elektrostavební a dřevozpracující; Polar; Zpravodaj RM FM; fotograf Jan Belej; restaurace U Roztrženého Esa a samozřejmě statutární město Frýdek-Místek s Městskou policii Frýdek-Místek.

Fotografie a video z turnaje naleznete v menu „Fotogalerie“.

Chlapi z MP FM díky!

Autor článku David Belej