Fotbalový turnaj v Olomouci s účastí SK MPFM dne 21.6.2013

Dne 21.6.2013 pořádal Sportovní klub městské policie Olomouc celorepublikový turnaj v malé kopané - O pohár ředitele městské policie Olomouc. Byl to již druhý ročník a turnaje se zúčastnilo 11 týmů ze všech koutů republiky. Byly zde zastoupeny tyto složky integrovaného záchranného systému: Celní úřad pro Olomoucký kraj, HZS Olomouckého kraje, MP Nový Jičín, MP Olomouc, MP Ostrava, MP Praha, OSDP Brno, PČR - Dopravní inspektorát Olomouc, SK MP Olomouc, ZZS Olomouckého kraje a náš Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek.

Nejdříve se hrálo systémem ve dvou skupinách každý s každým a nejlepší 4 manšafty ze skupiny pak hrály vyřazovacím systémem. Jedno utkání trvalo 1 x 12 minut a v poli se hrálo ve složení 4+1 se čtyřmi náhradníky na lavičce. Naše družstvo SK MP FM bohužel mělo na tomto turnaji hodně těžký los a jak se pak ukázalo všichni naši soupeři ze skupiny skončili na předních pozicích turnaje narozdíl od našeho SK MPFM, který skončil již ve skupině. Celkově jsme na turnaji obsadili smutné předposlední 10.místo. Jednotlivé zápasy jsme odehráli takto:

SK MPFM – HZS OLOMOUCKÉHO KRAJE 1:1
  SK MPFM – SK MP OLOMOUC 0:3,
  SK MPFM – MP OSTRAVA 0:2,
  SK MPFM – MP PRAHA 0:2.

Velkou nevýhodu jsme měli kvůli absenci našich dvou strážníků (z důvodu zranění a studentských povinností), kteří normálně tvoří základ naší sestavy. K tomu bohužel u všech zápasů nám chybělo fotbalové štěstí, a i když šancí bylo během čtyř zápasů dosti, skóre vstřelených branek hovoří za vše. Naopak obdržené branky jsme většinou dostali po našich chybách ve hře. Hodnocení všech našich fotbalistů by bylo nejspíš průměrné. Autorem jediného gólu, který padl hned v prvním zápase byl strž. Janíček.

Jednoznačným a zaslouženým výhercem turnaje byl velmi sehraný a technicky vyspělý tým s velkou základnou hráčů OSDP BRNO. Na druhém místě skončila MP PRAHA, která má také obrovskou základnu ve své vlastní pražské fotbalové lize strážníků. Domácí pořádající tým SK MP Olomouc se umístil na pěkném třetím místě. Na konci turnaje bylo vyhlášeno konečné pořadí týmů, rozdalo se plno hodnotných cen (a to pro všechny soutěžící týmy) a poté nastalo pořádné občerstvení v podobě steaků či prasátka na grilu a dalších dobrých pochutin. To vše mícháno s dobrým zlatavým mokem. Tento turnaj jako i loni z hlediska labužnictví potěšil snad každého zúčastněného hráče.

Z fotbalového turnaje fotky ke shlédnutí zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/fotbalovy_turnaj_v_Olomouci_s_SK_MPFM_ze_dne_21.6.2013/

Autor článku David Belej