Fotbalový turnaj v Olomouci dne 3.6.2016 s účastí týmu SK MPFM

Dne 3.6.2016 se Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek zúčastnil fotbalového turnaje v Olomouci. Turnaj se opět konal v Olomouci-Slavoníně, kde jsme hráli „O putovní pohár ředitele Městské policie Olomouc. Letos jsme již nepotřebovali navigaci, abychom dorazili na místo včas. Jeli jsme přímo za vůni opékaného masa. Ano, konečně přišel ten čas, krásný kalorický den s nádechem fotbalu.

Když jsme přijeli na místo konání, nebyla to jen vůně opékaného masa, co nás tak moc lákalo. Byla to i žízeň po zlatavém moku a nekonečné porce ovoce. O sportovce bylo jako každý rok dobře postaráno, možná proto ten pomalý rozjezd v základní skupině. Po uvítacím ceremoniálu jsme zjistili, že jsme ve skupině s týmy MP Třinec, OSOP Brno a MP Praha. Hrálo se na dva poločasy s pravidly malé kopané. Jeden poločas trval 12 minut.

V prvním zápase nás vyzval tým OSOP Brno, se kterým jsme prohráli 4:0. Brno po většinu zápasu lépe kombinovalo a dokázali proměnit své šance. My jsme měli také pár pěkných šancí, ale ta koncovka nás zase trápila.

Ve druhém zápase jsme hráli s naším odvěkým soupeřem MP Třinec. I přes to, že jsme s nimi hráli vyrovnanější partii, prohráli jsme vysoko 5:0. V zápase nám chyběla přímočarost a tah na bránu.

V posledním zápasu jsme hráli proti MP Praha. Hráli jsme bojovně a toužili po prvním vítězství. Už od prvních minut zápasu jsme vedli 1:0 a poločas vyhráli jednoznačně 2:0. Hráli jsme disciplinovaně a nedělali chyby. To se bohužel nepřeneslo do druhého poločasu, ve kterém jsme prohráli 3:2. Díky obdrženému gólu v posledních sekundách zápasu jsme byli odsouzeni k poslední příčce v tabulce.

I přes nevydařenou základní část jsme postoupily do semifinále, ve kterém jsme se střetli s prvním týmem skupiny A, které skončilo takto:

1. MM Olomouc Magistrát, 2. HZS Olomouc, 3. MP Olomouc, 4. MP Nový Jičín.

Proti Magistrátu města Olomouc jsme nastoupili s plným nasazením, i když nás sužoval časový hendikep (volejbalový turnaj ve FM). Zápas byl velice vyrovnaný a po mnoha neproměněných šancích jsme s výsledkem 0:0 šli do penaltového rozstřelu. Velikou šanci vyniknout, jsme po demokratické volbě nechali: Miroslavu Grossmannovi, Rostislavu Pitříkovi a Romanu Vroblovi, kteří se stali našimi exekutory v téhle ruletě. Překonat výborného gólmana domácích, se povedlo jen R. Pitříkovi, který se stal naším nejlepším střelcem v turnaji. Soupeř trošku se štěstím třikrát překonal našeho experta na penaltové rozstřely Aleše Ondrucha, který si pokaždé sáhl na míč. Prohráli jsme 1:0 a turnaj pro nás skončil zklamáním, objektivně mohu napsat, měli jsme na postup do osmifinále.

Z turnaje jsme si odnesli krásné osmé místo. Touto cestou bych chtěl poděkovat za účast a vzornou Sportovního klubu Městské policie Frýdek-Místek, Aleši Ondruchovi, Michalu Ondrouškovi, Karlu Novákovi, Honzovi Verlíkovi, Rostislavu Pitříkovi, Romanu Vroblovi, Miroslavu Grossmannovi a Davidovi Belejovi. Nejlepším hráčem SKPMP FM v tomto turnaji byl také velice zkušený Rostislav Pitřík, který i po nepříjemném zranění kotníku v základní části, srdnatě bojoval do posledního zápasu.

Odkaz na další fotografie z turnaje na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/Fotbalovy_turnaj_v_Olomouci_s_ucasti_SK_MPFM_ze_dne_3.6.2016/