Fotbalový turnaj ve Staříči s účastí SK MPFM ze dne 23.8.2013

Ke konci prázdnin pořádali záchranáři ve Staříči turnaj v malé kopané. Oficiální název této akce zněl-turnaj v malé kopané o putovní pohár Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje územního odboru Frýdek-Místek. Jednalo se již o osmý ročník tohoto turnaje, kterého se zúčastnilo celkem 8 týmů: ZZS Frýdek-Místek, ZZS Třinec, ZZS Karviná, HBZS Ostrava, Policie ČR Frýdek-Místek, HZS Frýdek-Místek, SPJ Policie ČR a naše Městská policie Frýdek-Místek.

Turnaj se odehrával na krásném travnatém hřišti FK Staříč, hrálo se klasicky systémem nejdřív ve dvou skupinách po čtyřech týmech každý s každým a nejlepší 4 manšafty ze skupiny pak hrály vyřazovacího pavouka.  Jedno utkání trvalo 2 x 12 minut a v poli bylo složení 5+1 s třemi náhradníky na lavičce. Naše družstvo SK MPFM mělo celkem dobrý los, po dlouhé době jsme navíc byli v plném počtu fotbalistů a tak jsme mohli i počítat s postupem. Jednotlivé zápasy jsme odehráli ve skupině takto:

SK MPFM - PČR 1:1,

SK MPFM - ZZS FM 4:0

SK MPFM - ZZS KARVINÁ 3:3

a postoupili jsme do bojů o pohár. Jenže v boji o finále jsme prohráli s hasiči (HZS FM) zcela zaslouženě 1:3 a nezbývalo nám než se v posledním utkání poprat o třetí místo. Na poslední zápas proti nám nastoupila opět PČR FM, s kterou jsme remizovali ve skupině a tak se očekával vyrovnaný duel. Více štěstí přálo našemu týmu a vyhráli jsme zápas 2:1 a obhájili tak krásné třetí místo z minulého ročníku.

Z naší strany jsme moc technický fotbal neukázali, opět jsme neproměnili spousty gólovek a branky jsme obdrželi z našich hrubých chyb ve hře. Nejlepším naším hráčem byl Jiří Janíček, který se také gólově zapsal do tabulek turnaje. Jednoznačným a zaslouženým výhercem turnaje byl tým hasičů HZS FM. Na druhém místě skončil překvapivě nový tým v turnaji a to manšaft SPJ PČR a na třetím místě jsme skončili my SK MPFM. Oceněn byl i nejlepší střelec turnaje a tím se stal Jan Elek z týmu HZS F-M.

Výsledková listina:
1.místo HZS FM
2.místo SPJ PČR
3.místo SK MPFM

Během turnaje se čepovalo, grilovalo, do toho se odehrávaly zápasy na dvou hřištích, sluníčko pěkně svítilo, hudba hrála, prostě tak jak by to mělo být. Na konci turnaje bylo vyhlášeno konečné pořadí týmů, rozdaly se ceny a všichni mohli spokojeně odjet domů zahájit víkend.

Z fotbalového turnaje fotky ke shlédnutí najdete v sekci FOTOGALERIE nebo zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/fotbalovy_turnaj_ve_Starici_s_SK_MPFM_dne_23.8.2013/