Koloběžkový závod pořádaný ve Frýdku-Místku dne 14.10.2018

Nezvyklé teplé letní počasí v měsíci říjnu bylo pro spoustu venkovních sportovních akcí velké plus. Ne jinak tomu bylo u koloběžkového závodu Frýdeckomístecká koloběžka 2018, který pořádal Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek na okruhu okolo přehrady Olešná.          Velmi opožděné babí léto všichni účastnici závodu jen uvítali, avšak s krásným takřka letním počasím na trase závodu byl i velmi zvýšený počet sportovců či turistů. Ale i s těmito obtížemi na hlavním závodu se všichni koloběžkáři úspěšně a ve zdraví poprali a zvládli tak dojet všichni do cíle. Ve všech kategoriích jak v dětských tak dospělých by se dalo účastníky rozdělit do dvou skupin, kde jedna skupina byli rodáci z Frýdku-Místku a okolí a druhá velmi silná skupina z Ostravy. Hlavní závod mezi muži vyhrál favorizovaný Ondřej Müller z Ostravy, na druhém místě Gabriel Madecky z Bohumína a třetí Martin Koliba. Mezi ženami kralovala Šárka Waldhauserová, na druhém místě se umístila Monika Frnacová a třetí místo obsadila Aneta Ochránková. Všechny tři ženy byly z Ostravy a celkově se umístili na druhém, čtvrtém a šestém místě, což svědčí o jejich vynikajících výkonech. Akce Frýdeckomístecká koloběžka měla za cíl zpropagovat veřejnosti koloběžky jako takové, ať už silniční, terénní, dospělácké, dětské či malé scootery. Další cíl bylo propojení koloběžkářů z Frýdku-Místku a okolí. A nakonec a především užít si závod ať už rekreačně či s výherními ambicemi.  Na závěr bych rád poděkoval všem účastníkům závodu, všem šikovným organizátorů a také všem partnerům akce: AK SPORTOVNÍ TROFEJE, JAPA SPORT, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, SUPERVEGET RESTART ENERGY, TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM FRÝDEK-MÍSTEK, VINOTK KUBALOVÁ a ZPRAVODAJ RM.

Frýdeckomístecká koloběžka 2018