Petangový turnaj SK MPFM konaný dne 16.11.2014 ve Frýdku-Místku

Během barevného listopadu se v prostorách areálu Sokolík konal v komorní atmosféře první petangový turnaj SKMP F-M. Z přihlášených čtrnácti účastníků se na akci dostavilo pouhých devět, ale i tak se podařilo odehrát turnaj vysokých kvalit. Polovinu hráčů tvořili členové SKMP F-M, polovinu druhou pak ve většině případů jejich rodiče.

Hrací plán spočíval ve hře jednotlivců formou tzv. každý s každým, a to dvoukolově. Pro potřeby turnaje se hrálo podle upravených mezinárodních pravidel na veskrze rovné travnaté ploše.

V prvním kole mezi nejlepší hráče respektive hráčky patřily jmenovitě Volná st. a Bedrunková, narozdíl od druhého napínavého kola, ve kterém se síla a především taktika hráčů silně vyostřila a muži jen o fous těsně předběhli ženy.

Konečné pořadí turnaje bylo velmi vyrovnané a ve většině případů rozhodovalo celkové herní skóre. Na třetím místě skončil Míla B. z týmu exOKD. Pozice nejvyšší patřily našim členům SKMP F-M. Pohár za druhé místo si odnesl Pablo Solanský, příčku zlatou si zaslouženě vybojoval předseda Dave Belej.

Závěr hracího dne patřil exhibičnímu utkání spočívající ve hře tzv. všichni se všemi jedním hodem, které s přehledem vyhrál až poslední odhazující Pablo Solanský. Vyhlášení a předávání cen proběhlo ve vnitřních prostorách pohostinství Sokolík, kde se při krbu ochutnávaly domácí dobroty zapíjené místními specialitami. Akce byla zakončena tzv. jelením focením (viz. fotogalerie). Ocenění byli opravdu všichni, už za svou účast i přes extrémní podmínky.

Celkové umístění:

1. Dave Belej (SK MPFM)
  2. Pablo Solanský (SK MPFM)
  3. Míla B. (ex OKD)
  4. Volná st. (OS FM)
  5. Marťa B. (INGARCH)
  6. Niky Volná (SK MPFM)
  7. Peťa Žák (TROPPAU)
  8. Jíťa Belejová (ŠKODA)
  9. Lenka Lištvanová (SK MPFM)

Fotky z této akce naleznete v adresáři fotogalerie, nebo na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/petangovy_turnaj_SK_MPFM_konany_dne_16.11.2014_ve_Frydku-Mistku/

autorka článku Niky Volná