Ultratrail Beskydská sedmička dne 4.září 2015 s účastí týmu SK MPFM

Do 6. ročníku extrémního závodu Adidas - Continental Beskydská sedmička se registrovalo 3 043 závodníků. Byli mezi nimi i zástupci ze Slovenska, Polska, Německa, Irska a Belgie. Trasa závodníků kategorie sport měřila 95 kilometrů, kategorie hobby měla trasu dlouhou 86 kilometrů. Na přechod sedmi nejvyšších vrcholů Beskyd měli závodníci časový limit 30 hodin.

Mezi závodníky se na start s číslem 964 postavili i dva zástupci Sportovního klubu Městské policie Frýdek-Místek ve složení Jan Verlík a Bogdan Kunschke v hobby kategorii. Extrémní přechod naši kluci zvládli v krásném čase 24 hodin 37 minut 45 vteřin. Tento čas celkově znamenal pro kluky 564. místo a v kategorii mužů do 40 let celkově 203. místo.

I když někdy došlo na nějakou krizi, přenesli se přes to a pokračovali dál. Beskydskou sedmičku  při dobrém počasí dokonči cca 2/3 závodníku a při špatném počasí cca 1/3 závodníků. Tento ročník dorazilo do cíle něco málo přes 2000 závodníku a naši kluci patřili mezi ně. Tímto děkujeme oběma za dobrou reprezentaci Sportovního kluby  MP Frýdek-Místek.

Více fotografií z exrémního závodu B7 zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/ultratrail_Beskydska_sedmicka_dne_4.zari_2015_s_ucasti_tymu_SK_MPFM/

autor článku Bogdan Kunschke