Zábavné odpoledne se psy pořádané SK MPFM dne 4.3.2016 ve Frýdku-Místku

 

  V krásné prosluněné neděli dne 3.4.2016 se v areálu psího hotelu u přehrady Olešné sešlo na 20 pejskařů a psomilců, kteří si přišli poslechnout o sportech se psy, ale taky si je vyzkoušet a zazávodit si. Sešla se rozmanitá skupina plemen od jack russela přes labradora až po čuvače. Začalo se v 9,00 hodin přednáškou o agility s ukázkou Barči a její Izzie, která předvedla, jak agility vypadá na závodech. Po ukázce se rozdělily skupinky s pejsky, kteří již agility znají a ti kteří to budou zkoušet poprvé. Všichni si vyzkoušeli proběhnout tunelem a ti zkušenější i něco víc. Po agility následovala ukázka dog frisbee, které si každý z účastníků vyzkoušel se svým pejskem a pokud mu jeho pejsek neaportoval, tak si mohl vypůjčit pejska již vycvičeného.

 

                                          

 

     Nakonec se hlavní vedoucí Verča ujala ukázky vybavení na canicross a účastníkům vysvětlila základy teorie běhu se psem. A aby nezůstalo jen u povídání, tak si velcí i malí psovodi na sebe nasadili sedáky, svým pejskům postroje, spojili se vodítkem a v intervalech odstartovali závod kolem rybníku Arnošt (cca 800m). Uřícené páníčky a o něco méně vyřízené pejsky jsme odměnili taškou se spoustou pozorností a sponzorskými dary. Děkujeme všem za účast a budeme se těšit příště.

 

                                           

více fotek z akce na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/Zabavne_odpoledne_se_psy_poradane_SK_MPFM_dne_4.3.2016_ve_Frydku-Mistku/

 

Velké díky taky patří našim partnerům, díky kterým jsme mohli všechny účastníky odměnit nějakým dárečkem : BESKYDSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, MUTT & GO, NONSTOP DOGWEAR, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, TWIKO.

 

 

autorka článku Barbora Valentinová