média:

pozávodní článek od SK MPFM:

Na začátku měsíce srpna v pátečním podvečeru proběhl první ročník běhu do schodů nesoucí název Válcovenské schody 2018. Jednalo se o další běžecký závod organizovaný Sportovním klubem Městské policie Frýdek-Místek a jak už napovídá samotný název akce, místo konání byly tzv. Válcovenské schody neboli Lipinské schody, které spojují strojírenský areál s frýdeckým sídlištěm. Závodníky čekalo zdolání 229 schodů na vzdálenosti cca 100 metrů a nejrychlejší závodníci tuto trať zdolávali pod necelou minutu. V mužské kategorii vyhrál s excelentním  časem 50,65 vteřin Petr Lisník z TJ SLEZAN FM a nastavil tak rekord tratě do budoucích ročníků. Druhý s časem 53,37 vteřin skončil Patrik Mozola z Frýdku-Místku a na třetím místě s časem 54,18 vteřin se umístil Marek Spilka z TJ SLEZAN FM. Mezi ženami vyhrála s krásným časem 1 minuta 3 vteřiny Petra Čaganová z Nižních Lhot. Druhé místo s časem 1 minuta 5 vteřin obsadila Kateřina Klepáčová z TJ SLEZAN FM a třetí místo s časem 1 minuta 8 vteřin vybojovala Andrea Krstevová z LIGHT BIKE RUN TEAM.

Závodu se účastnili také běžci a běžkyně z řad integrovaného záchranného systému ale také i děti ve své kategorii na zkrácené verzi tratě. Mezi nejstarší účastníky závodu patřili běžecké stálice Dědek Beskydský z KLUBU DŮCHODCŮ a Ludmila Šokalová z PEPA TEAM, kteří zvládli trať zaběhnut pod 2 minuty. Doprovodné programy sportovní akce byl úklid v okolí Válcovenských schodů a dále sbírka hraček a potřeb pro děti na Dětském oddělení  Nemocnice FM. První ročník běhu do schodů  i s doprovodnými akcemi se vydařil, počasí pod mrakem bylo pro běžce ideální a pro ty, kteří to letos nestihli, ať trénují na příští ročník.  Závěrem bych rád poděkoval všem závodníkům za pěknou účast, za důkladný úklid a za poskytnuté dary do sbírky. Nedílnou součástí je také velký dík organizátorům, pomocníkům, fotografům a sponzorům jmenovitě: AK SPORTOVNÍ TROFEJE, BESKYDSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, HANNAH PEKSOVÁ, JUMP SPORT, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, SUPERVEGET RESTART ENERGY, VINOTK KUBALOVÁ, ZÁCLONY LINDOVSKÁ a  ZPRAVODAJ RM.