propozice:

 
Ročník: 1.

Pořadatel: Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek

Ředitel závodu: Mgr. David Belej

Kdy: dne 10.8.2018 v rozmezí 16:00 až 18:00 hod. (startuje se jednotlivě v intervalech od 16:10 – 16:30 hodin děti, od 16:30 do 17:20 hodin ostatní)

Kde: Válcovenské schody, ul. Dlouhá, Frýdek-Místek (aut. zastávka Dlouhá) 

Kategorie: závod má kapacitu 100 lidí a proběhne v těchto kategoriích:
-DĚTI (děvčata a chlapci od 6 do 14 let) - doprovodný závod na zkrácené trati 
-VEŘEJNOST (ženy a muži)
-KATEGORIE IZS (ženy a muži) - pouze v případě, že bude minimálně 10 účastníků z IZS 

Jak a kolik: jedná se o běh po schodech
hlavní závod - celková délka cca 100 metrů, celkové převýšení cca 20 metrů, počet schodů 229, 
doprovodný závod (kategorie děti 6-14 let je zkrácená trať cca na ½)

Přibližný časový harmonogram:
16:00 - začátek akce
16:00 - 17:00 prezentace
16:10 - 17:20 - závodní běhy (start v intervalech cca po 2 minutách)
16:10 - 16:30 starty dětí
16:30 - 17:20 starty hlavního závodu 
17:25 - vyhlášení výsledků
17:40 - tombola

Povrch tratě: železné mřížované schody

Značení tratě: označen pouze start a cíl tratě (cedule START a CÍL)

Ceny a vyhlášení:
pro 1.2.3.místo ženy
pro 1.2.3.místo muži
pro 1.2.3.místo ženy IZS (pokud bude naplněna kapacita)
pro 1.2.3.místo muži IZS (pokud bude naplněna kapacita)
Vyhlášení vítězů proběhne v blízkosti schodů dle situace.

Registrace a prezentace: pouze na místě ( 16:00-17:00 hodin )
Každý závodník dostane číslo, které se po závodě vrací. Každý závodník dostane malou sladkost a překvapení. Každý závodník musí podepsat prohlášení o účasti v závodě na vlastní nebezpečí. U účastníků mladších 18 let (netýká se doprovodného závodu) musí prohlášení podepsat také zákonný zástupce-buď si zákonný zástupce prohlášení napíše již doma (př. Dne 4.8.2018 ve Frýdku-Místku: Já Jiří Novák (datum narození 1.1.1981), souhlasím s účastí mého nezletilého syna Jana Nováka (datum narození 1.1.2002) v závodě Válcovenské schody 2018 nebo zákonný zástupce podepíše prohlášení, které bude při prezentaci k dostání.

Startovné: závod je zdarma (ve startovném je zahrnuto pití, malá sladkost, medaile pro prvních 40 startujících, startovní číslo a překvapení)

Tombola: po skončení závodu a vyhlášení výsledků proběhne tradiční losování tomboly (cca 10 dárků od partnerů)

Parkování: parkování se doporučuje pouze z horní strany schodů u velkého areálu garáží na ul. Lískovecká

Šatny: šatny nejsou k dispozici.

Pravidla a ostatní info: Závodí se v běhu do schodů. Závodníci startují v jednotlivě v intervalech cca po 2 minutách. V průběhu závodu ve vymezených časech mohou startovat děti a dospělí v jakémkoliv pořadí. Běží se bez holí a je povoleno se přidržovat zábradlí. Závodník je povinný mít na sobě viditelně umístěné startovní číslo a to na přední části oblečení (na trikotu nebo na trenkách či teplácích…). Závodník je povinný mít na sobě oblečení (trikot, dres…). Závodník je povinen po doběhu nezdržovat se na schodech. Za cílem bude umístěný pitný režim. Závod se koná za normálního silničního provozu a běžného provozu schodů. Závodník musí dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat závazná pravidla silničního provozu v prostoru startu a cíle. Závodník se musí řídit a respektovat pravidla závodů a pokyny organizátorů. Závodník se zúčastňuje závodu na vlastní nebezpečí a na vlastní odpovědnost, kdy při prezentaci podepisuje prohlášení. Pořadatel není odpovědný za jakoukoli škodu na majetku nebo jinou újmu vzniklou účastí v závodech nebo jeho sledováním. V případě velmi špatného počasí (v dešti jsou schody opravdu na zabití) si organizátor vyhrazuje právo zrušit závod a přeložit jej na jiný termín-informace o konání či nekonání bude den před startem tudíž dne 9.8.2018 na webových stránkách SK MPFM v aktualitách VÁLCOVENSKÉ SCHODY !!! Pro kategorii IZS pokud bude naplněn počet min. 10 účastníků je nutné mít u sebe služební průkaz nebo nějaký legitimační průkaz (jinak závodník bude zařazen do kategorie VEŘEJNOST). V případě kombinací např. IZS nebo VEŘEJNOST si závodník zvolí pouze jednu kategorii, v které bude závodit (není možné vyhrát více kategorií). Při předání cen je nutné přebrat ceny osobně, jinak cena propadá pořadateli. V tombole pokud nebude přítomný výherce losuje se další výherce.

Fotky: fotografové budou dva (pro další fotografy, kteří by rádi sdíleli své nafocené díla ze závodu, nechť pošlou odkaz na email klubu (skmpfm@seznam.cz).

Doprovodné akce:

akce č.1: ukliď a nafasuješ ponožky
V okolí schodů a pod schody je neuvěřitelné množství odpadků, které jsou názornou ukázkou chování člověka. Každý kdo se bude chtít zapojit do akce, tak si může říct při registraci o sáček a po doběhu to může vzít dolů mimo schody a nějaký ten odpad nasbírat. Každý kdo nasbírá nějaký ten odpad, bude po zásluze odměněn (sportovní funkční ponožky).

akce č.2: sbírka pro děti na dětské oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku
Pokud máte doma nějaké staré nebo i nové hračky, či knížky nebo věci k malování, můžete nám to přinést na prezentaci. Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek každoročně navštěvuje o vánočním času dětské oddělení a předává hospitalizovaným dětem a oddělení nasbírané dary. 

Partneři akce: AK SPORTOVNÍ TROFEJE, BESKYDSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, HANNAH SPORTOVNÍ ODĚVY PEKSOVÁ, HUDY FRÝDEK-MÍSTEK, JUMP SPORT, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, SUPERVEGET RESTART ENERGY, VINOTK KUBALOVÁ, ZÁCLONY LINDOVSKÁ, ZPRAVODAJ RM.