média, fotky, videa:

článek od SK MPFM:

Druhý ročník běhu do schodů s názvem Válcovenské schody 2019 uspořádal Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek tentokráte v podzimním čase a to ke konci září. Na závodníky čekalo na kraji frýdeckého sídliště na takzvaných Lipinských schodech necelých 230 schodů na vzdálenosti cca 100 metrů. Nejdříve začali na zkrácené trati zdolávat schody ti nejmenší účastníci a poté přišel na řadu hlavní závod dospělých. Letošní ročník v ženské a mužské kategorii bylo ve znamení sourozenců Lisníkových. V mužské kategorii se podařilo obhájit první místo Petru Lisníkovi z TJ SLEZAN FM, který svůj čas z loňska dokonce vylepšil o 2 vteřiny a zdolal trať v takřka sprinterském tempu v čase 48 vteřin. Druhý s časem 58 vteřin skončil Stanislav Gruber a na třetím místě s časem vteřin 61 vteřin se umístil David Turek. Mezi ženami vyhrála Soňa Lisníková  z TJ SLEZAN FM s časem 59 vteřin, která také vylepšila loňský nejlepší ženský čas o 2 vteřiny. Druhé místo s časem 58 vteřin obsadila Petra Nováková a třetí místo s časem 80 vteřin vybojovala Monika Kubicová. Závodu se účastnili také běžci a běžkyně z řad integrovaného záchranného systému, kdy nejrychleji schody z mužů vyběhl Marek Rodák v čase 56 vteřin a z žen trať proběhla nejrychleji loňská celková nejlepší běžkyně Petra Čaganová v čase 65 vteřin. Doprovodné programy Válcovenských schodů byl úklid v okolí Válcovenských schodů a dále sbírka hraček, potřeb pro děti na Dětské oddělení Nemocnice FM. Letos se vybralo dvojnásobné množství odpadu, ale i dvojnásobné množství hraček pro děti, čímž bychom rádi všem účastníkům akce poděkovali. Nedílnou součástí je také velký dík organizátorům, fotografům a sponzorům jmenovitě: AK SPORTOVNÍ TROFEJE, TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK  a  ZPRAVODAJ RM.