Běžecký závod WINTER RUN dne 24.1.2016 v Ostravě s účastí 4 členů SK MPFM

26.01.2016 23:26

Dne 23. ledna 2016 se v Ostravě konal první ročník zimního závodu Winter-run 2016, kterého se zúčastnili čtyři naši členové SK MPFM, jmenovitě David Belej, Lenka Lištvanová, Veronika Nováková a nový člen Petr Hopják. Jak již název říká, běželo se v chladném počasí, kdy teplota vzduchu se pohybovala kolem -10°C a naši borci se museli před závodem zahřívat nealkoholickým teplým čajem. Běželo se v Komenských sadech v Ostravě-Přívoze, kdy trať byla pokryta sněhem a závodníci měli na výběr ze dvou tratí - 4km a 8km.

Na společný start závodu se postavilo 430 závodníku, přičemž 199 závodníků běželo 4km trať, na kterou se postavili všichni členové SKMPFM. Lenka Lištvanová 4km trať zvládla v krásném čase 0:22:50.86, kdy se umístila na 64. místě v celkovém pořadí a ve své kategorii pak na vynikajícím 21. místě. Čtyři sekundy před Lenkou Lištvanovou doběhla Veronika Nováková v čase 0:22:46.18, kdy se umístila na 60. místě v celkovém pořadí a ve své kategorii pak na úžasném 5. místě. Ve vedoucí skupince se statečně drželi David Belej a Petr Hopják, kdy náš nový člen SKMPFM Petr Hopják 4km trať zvládl v čase 0:17:02.76 a v celkovém umístění obsadil 10. místo a ve své kategorii krásné 5.místo. Největší želízko výpravy David Belej ač mu nezabíraly boty trať v Komenských sadech zvládl v čase 0:16:29.12, se kterým se umístil na 6. místě v celkově a ve své kategorii si doběhl pro úžasné 2. místo.

Tři nejrychlejší v každé kategorii obdrželi ceny a velmi pěkné originální medaile. Pamětní medaile závodu obdrželi všichni běžci, kteří doběhli zdárně do cíle. Při krásném nedělním slunečném odpoledni to byla prima akce.

Více fotek ze závodu je možné shlédnout na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/Bezecky_zavod_WINTER_RUN_dne_24.1.2016_v_Ostrave_s_ucasti_4_clenu_SK_MPFM/