Pozvánka na první ročník petangového turnaje SK MPFM konaného dne 16.11.2014

07.11.2014 22:08

KDY: DNE 16.11.2014 (NEDĚLE), START V  13:00 HODIN (SRAZ V 12:45), PŘEDPOKLÁDANÝ KONEC CCA V 16:15 HODIN

KDEVENKOVNÍ AREÁL SOKOLÍK (VEDLE KINA VLAST)

KDO POŘÁDÁ: SPORTOVNÍ KLUB MĚSTSKÉ POLICIE FRÝDEK-MÍSTEK

KDO HRAJE: ČLENOVÉ SK MPFM, ZAMĚSTNANCI MPFM, PŘÁTELÉ ČI ČLENOVÉ RODIN (POČET OMEZEN NA 14 HRÁČŮ). DLE POČTU PŘIHLÁŠENÝCH SE BUDE HRÁT DLE UPRAVENÝCH PRAVIDEL PETANGU V JEDNOTLIVCÍCH NEBO VE DVOJICÍCH. VYHRÁVÁ TEN, KDO MÁ NEJVYŠŠÍ CELKOVÝ SOUČET BODŮ ZE VŠECH HER. CENY JSOU PŘIPRAVNÉ PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY. STARTOVNÉ PRO ČLENY SK MPFM ZDARMA, OSTATNÍ HRÁČI 20,- KČ. PŘIHLÁŠKY POUZE EMAILEM DO 15.11.2014 NA: SKMPFM@SEZNAM.CZ

INFO KE HŘE: VIZ. PRAVIDLA NÍŽE

PARTNEŘI AKCE: STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, VINOTK KUBALOVÁ, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, NEWLINE, AK SPORTOVNÍ TROFEJE, MPM QUALITY

PRAVIDLA A DALŠÍ INFORMACE K PETANGOVÉMU TURNAJI:

Počet hráčů: Hraje se ve dvojicích nebo v jednotlivcích (dle počtu přihlášených). Celkový počet hráčů na 1.ročník je max.14 hráčů.

Povrchová úprava hrací plochy: Hraje se venku na umělé nebo přírodní trávě (dle počtu přihlášených).

Oblečení hráčů: Hraje se na podzim a venku, tudíž je vhodné teplé oblečení a k tomu nejlépe teplý čaj do termosky.

Startovné: Platí se na místě. Členové SK MPFM mají startovné zdarma, ostatní hráči 20,-Kč.

Hrací systém: Hraje se systémem každý s každým. Kdo získá celkem nejvíce bodů vyhrává turnaj.

Pravidla: Hraje se dle upravených pravidel petangu. Budou hrát proti sobě dvě družstva po 2 hráčích(každý 2 koule) nebo jeden hráč proti jednomu(každý dvě koule). Koule jsou kovové, košonek je ze dřeva. Zápas se hraje do odhození všech koulí. Za bod se považuje každá koule, která je po ukončení hry blíže košonku, než první nejbližší koule soupeřova (maximum bodů u jednotlivce je 2 body, u dvojic 4  body). Aby bylo vhození košonku platné, musí být splněny následující podmínky: vzdálenost košonku místa odhodu musí být mezi 4 a 10 metry a košonek musí být z místa odhodu viditelný. Pokud je vržený košonek zastaven rozhodčím, divákem, hráčem zvířetem, či jakýmkoliv mobilním předmětem je neplatný a hod se musí opakovat. Po odhození košonku je zakázáno odstraňování či přemísťování jakýchkoli překážek na hrací ploše. O to kdo hodí košonek rozhoduje los. První kouli vhazuje družstvo, které házelo i košonek. Pro hod koulí platí stejná pravidla jako pro košonek. Žádná již vhozená koule se nesmí házet znovu, pokud není její pohyb změněn koulí ze sousedního hřiště, divákem. Koule náhodně zastavená divákem či rozhodčím je platná tam, kde se zastaví. Zastaví - li jí člen družstva, kterému patří je anulována. Zastaví li ji soupeř, hod se opakuje. Hráč, který kouli zastaví úmyslně je diskvalifikován, jakož i celé družstvo z této části hry. Přeměření vzdálenosti provádí rozhodčí. Pokud dvě koule, každá patřící jinému družstvu jsou stejně daleko od košonku, každé družstvo má po bodu. Vhazování koulí je na střídačku. Výměna hráčů v průběhu hry není možná.

Jinak odkaz na oficiální pravidla je zde: https://petanque.cstv.cz/petanque/pravidla.htm a nebo https://petanque.cstv.cz/petanque/struc_pr.html

Ceny: Ceny jsou připraveny pro všechny hráče.

Registrace: Registrace je pouze přes email na skmpfm@seznam.cz, a to do 15.11.2014. Zde uveďte jméno a příjmení popř. další spoluhráče (členy rodiny, přátelé)

Zatím přihlášeni: FRIEDRICHOVÁ+1, BELEJ+1, VOLNÁ+1, ONDROUŠEK+1, LIŠTVANOVÁ+1 a SOLANSKÝ+1, BYSTROŇ+1 další se snad ještě přihlásí.....  V PŘÍPADĚ ŠPATNÉHO POČASÍ TURNAJ PŘELOŽÍME NA JINDY, V PŘÍPADĚ SLABÉHO DEŠTĚ ZKUSÍME TO ODEHRÁT :O)

Budeme se těšit.

Za celý klub s pozdravem předseda SK MPFM  Mgr. David Belej