Něco k historii Chlebovického krpálu

Při vzniku Sportovního klubu Městské policie Frýdek-Místek v roce 2012 jsme si dali za cíl podpořit sportovní aktivity nejen strážníků, ale i veřejnosti jak z řad dospělých tak z řad dětí. Naše hesla ,,sportem ke zdraví,, a ,,sport jako prevence kriminality,, jsou klasická a jednoduše vystihují to, co bychom v dnešní době chtěli v naší populaci alespoň trochu změnit.

Chlebovický krpál se zrodil v hlavě předsedy SK MPFM strž. Mgr. Davida Beleje. Nápad jeho uspořádání, tak trochu jiného závodu s extrémní náročností na krátkém úseku, se zcela nabízel sám o sobě. Krásná profilová trať na území našeho statutárního města Frýdek-Místek, přesněji na území malebných Chlebovic zde byla. Otázkou jen zůstavalo vše dostatečně zorganizovat, dostat svolení od všech majitelů pozemků, zajistit dostatek dobrovolníků k dění závodu a pro závodníky vyjednat dostatek milosrdných sponzorů, kterých v našem městě je zaplaťpánbůh dostatek.

Samotný profil tratě se může zdát nepříliš náročný, ale ti co ochutnali trať v prvních dvou ročnících, ví své :o). Závodní běh do vrchu začíná mírným stoupáním od chlebovického fotbalového hřiště až pod sjezdovku, kde začíná ten opravdový Chlebovický krpál a jako třešnička na dortu na závěr trasy čeká na závodníky výběh na rozhlednu Panoramu. Kromě klasických kategorií: veřejnost dospělí a veřejnost děti s kratšími trasami, jsme závod zatraktivnili dalšími kategoriemi: občané Chlebovic a členové složky IZS (základní složky IZS: Hasičský záchranný sbor ČR, zdravotní záchranná služba a Policie ČR. ostatní složky IZS: městská policie, sbor dobrovolných hasičů, atd...).

Více zde: