CHLEBOVICKÝ KRPÁL 2017

Tak jako každý rok i letos se na začátku června v obci Chlebovice uskutečnil další již 5. ročník extrémního závodu běhu do vrchu Chlebovický krpál, který letos naposledy pořádal Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek. Počasí bylo jako vždy na objednávku extrémní po všech stránkách. Kromě extrémních parametrů trati s délkou 1500 metrů a převýšením 200 metrů, potrápilo závodníky sluníčko a extrémní vedro s teplotou vzduchu okolo dvacetiosmi stupňů. Soutěžilo opět ve 4 kategoriích (veřejnost, občané Chlebovic, členové složek IZS, děti).

Ptáte se kdo proběhl tuto trať letos nejrychleji (vesnici, prudkou černou sjezdovkou a 93 schodů rozhledny Panoramy)?  Na trať hlavního závodu 5. ročníku Chlebovického krpálu se postavilo celkem 48 odvážlivců, což bylo vzhledem k nulové propagaci závodu méně účastníků než v letech minulých, ale i tomto užším výběru se našlo pár favoritů na vítězství.  Nejrychlejší běžec Pavel Šindelek (Baška) zdolal náročnou trať se skvělým časem 9 minut a 23 vteřin a porazil svého bratra loňského vítěze Chlebovického krpálu Vladana Šindelka o několik pár vteřin. Na třetím místě o pár desítek vteřin později v čase 10:22 vteřin doběhl Martin Holubář. Rekord tratě 9 minut a 5 vteřin v podání Radima Kasalíka (BPK Kravaře) z roku 2014 tak opět stále zůstal nepokořen. Nejrychlejší běžkyní s časem 12 minut a 48 vteřin se stala Petra Čaganová (Mushing team Ostrava). Druhá na rozhlednu do cíle doběhla Kateřina Klepáčová (TJ Slezan Frýdek-Místek) s časem 13 minut a 08 vteřin a na třetí pozici doběhla Lucie Jelonková v čase 13 minut a 45 vteřin.

V kategorii členové integrovaného záchranného systému v mužích vyhrál Tomáš Filipec (PČR Kopřivnice) s časem 9 minut a 58 vteřin. V ženách jako loni vyhrála dobrovolná hasička Zuzana Bílková (SDH Metylovice) s časem 13 minut a 27 vteřin.

Barvy našeho SK MPFM letos zastupovali 3 členové. V kategorii muži IZS bronzový výherce David Belej s časem 10 minut a 58 vteřin, Petr Hopják jako loni opět na bramborové pozici s časem 11 minut a 18 vteřin a Radek Platoš na sedmém místě s časem 12:52 vteřin.

V kategorii obyvatelé Chlebovic v mužích si vyběhal první místo Eduard Sobek s časem 12 minut 53 vteřin a v ženách si první příčku vyběhala Natálie Embertová s časem 15 minut 15 vteřin.

Pátého ročníku Chlebovického krpálu se účastnilo celkově 70 závodníků, počasí opět jako každoročně vyšlo, po organizační stránce vše klapalo a závodníci byli spokojeni.

Celkové výsledky jsou ke shlédnutí zde:

výsledky Chlebovický krpál 2017.xlsx

Fotografie ke shlédnutí ze závodu jsou zde:

skmpfm.rajce.idnes.cz/Extremni_beh_Chlebovicky_krpal_2017_poradany_SK_MPFM_dne_11.6.2017_1.cast/

skmpfm.rajce.idnes.cz/Extremni_beh_Chlebovicky_krpal_2017_poradany_SK_MPFM_dne_11.6.2017_cast_2/

Veliký dík si zaslouží všichni partneři SK MPFM, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout:

AK SPORTOVNÍ TROFEJE, BESKYDSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, CHLEBOVICKÉ BRAMBORY, HANNAH SPORTOVNÍ ODĚVY PEKSOVÁ, HUDY FRÝDEK-MÍSTEK, INSTALATÉRSTVÍ ŠEVČÍK, JUMP SPORT, MĚSTSKÁ POLICIE FRÝDEK-MÍSTEK, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY, MPM QUALITY, PEKAŘSTVÍ KOLÍNEK, SH TENNIS TEAM, SPORTPLEX, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, TISKÁRNA KLEINWACHTER, VČELÍ OBCHŮDEK CHLEBOVICE, VINOTK KUBALOVÁ, ZÁCLONY LINDOVSKÁ. ZPRAVODAJ RM, WM GROUP TRADE S.R.O.

Další veliký dík, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout, patří všem dobrovolným organizátorům Kačce, Tomovi, Radkovi, Peťovi, Leničce, Mírovi, Marťasovi, Káti, Marťovi členům rodiny panímámě a pantátovi. Velký dík patří tak jako každoročně také rodinám Blablových, Kozelských, Zámarských, Halátových, a Fišerových za to, že nám umožnili uspořádat závod přes jejich soukromé pozemky. Další díky patří paní Kozelské za dokonalé posekání trati. Děkujeme správci hřiště panu Syřínkovi za poskytnuté zázemí a obsluze v restauraci na hřišti paní Hubeňákové. Speciální dík všem fanouškům, kteří v nedělním pařáku dorazili na trať povzbuzovat závodníky Chlebovického krpálu. Za pořadatele všechny Krpálníky, Krpálnice a Krpálníčky chválím za úspěšné absolvování tohoto nelehkého závodu, jsem rád, že poslední ročník se opět vyvedl a všichni si závod užili.

autor článku David Belej předseda SK MPFM