O Chlebovickém krpálu

Při vzniku Sportovního klubu Městské policie Frýdek-Místek jsme si dali za cíl podpořit sportovní aktivity nejen strážníků, ale i veřejnosti jak z řad dospělých tak z řad dětí. Naše hesla ,,sportem ke zdraví,, a ,,sport jako prevence kriminality,, jsou klasická a jednoduše vystihují to, co bychom v dnešní době chtěli v naší populaci alespoň trochu změnit.

Chlebovický krpál se zrodil v hlavě předsedy SK MPFM a nápad jeho uspořádání, tak trochu jiného závodu, se zcela nabízel sám o sobě. Krásná profilová trať na území našeho statutárního města Frýdek-Místek, přesněji na území malebných Chlebovic zde byla. Otázkou jen zůstavalo vše dostatečně zorganizovat, dostat svolení od majitelů pozemků a pro závodníky vyjednat dostatek milosrdných sponzorů, kterých v našem městě je zaplaťpánbůh dostatek.

Závodní běh do vrchu začíná mírným stoupáním od fotbalového hřiště až pod sjezdovku, kde začíná ten opravdový Chlebovický krpál a jako třešnička na dortu na závěr trasy je výběh na rozhlednu Panoramu. Pro většinu závodníků to bude opravdu extrémní záležitost a všichni mají možnost se pořádně poprat s nelehkou zkouškou výkonnosti. Kromě klasických kategorií: veřejnost dospělí a veřejnost děti, jsme závod zatraktivnili dalšími kategoriemi: občané Chlebovic a členové složky IZS (základní složky IZS: Hasičský záchranný sbor ČR, zdravotní záchranná služba a Policie ČR. ostatní složky IZS: městská policie, sbor dobrovolných hasičů, atd...).

Všichni jste k 1.ročníku Chlebovického krpálu srdečně zváni, ti z vás, kteří nezávodí přijďte povzbudit a podívat se na všechny ty odvážlivce.