PROPOZICE VÁLCOVENSKÉ SCHODY 2019

Ročník: 2.

 

Pořadatel: Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek

 

Ředitel závodu: Mgr. David Belej

 

Kdy:  dne 29.9.2019 (neděle) v rozmezí od 10:00 do 12:00 hod. (startuje se jednotlivě v intervalech od 10:00 – 10:20 hodin děti, od 10:20 do 11:20 hodin ostatní)

 

Kde: Válcovenské schody, ul. Dlouhá, Frýdek-Místek (aut. zastávka Dlouhá)

 

Kategorie: závod má kapacitu 80 lidí a proběhne v těchto kategoriích:

-DĚTI (děvčata a chlapci od 6 do 14 let) - doprovodný nesoutěžní závod na zkrácené trati

-VEŘEJNOST (ženy a muži, děti od 15 let)

-KATEGORIE IZS (ženy a muži) - pouze v případě, že bude minimálně 10 účastníků z IZS 

 

Jak a kolik: jedná se o běh po schodech

hlavní závod - celková délka cca 100 metrů, celkové převýšení cca 20 metrů, počet schodů 229,

doprovodný nesoutěžní závod (kategorie děti 6-14 let je zkrácená trať cca na ½)

 

Přibližný časový harmonogram:

09:45 - začátek akce

09:45 - 10:45 prezentace, registrace (u dětí do 10:10 hodin)

10:00 - 10:20 - závodní běhy dětí (start v intervalech cca po 1-2 minutách)

10:20 – 11:20 starty ostatních (start v intervalech cca po 1-2 minutách)

11:35 - vyhlášení výsledků

11:50 - tombola

 

Povrch tratě: železné mřížované schody

 

Značení tratě: označen pouze start a cíl tratě (cedule START a CÍL)

 

Ceny a vyhlášení:

pro 1.2.3.místo ženy

pro 1.2.3.místo muži

pro 1.2.3.místo ženy IZS (pokud bude naplněna kapacita)

pro 1.2.3.místo muži IZS (pokud bude naplněna kapacita)

 

Vyhlášení vítězů proběhne v blízkosti schodů dle situace.

 

Registrace a prezentace: pouze na místě od 09:45 do 10:45 (u dětí do 10:10 hodin)

Každý závodník dostane číslo, které se po závodě vrací. Každý závodník dostane malou sladkost a překvapení. Každý závodník musí podepsat prohlášení o účasti v závodě na vlastní nebezpečí. U účastníků mladších 18 let (netýká se doprovodného závodu) musí prohlášení podepsat také zákonný zástupce-buď si zákonný zástupce prohlášení napíše již doma (př. Dne 29.09.2019 ve Frýdku-Místku: Já Jiří Novák (datum narození 1.1.1981), souhlasím s účastí mého nezletilého syna Jana Nováka (datum narození 1.1.2008) v závodě Válcovenské schody 2019 nebo zákonný zástupce podepíše prohlášení, které bude při prezentaci k dostání.

 

Startovné: závod je zdarma, účastníci obdrží památeční medaile a překvapení (můžeme být právem hrdí, že náš závod je nejlevnější v ČR a děláme ho v rodinném a přátelském pojetí s láskou a ne pro peníze :o) ).

 

Startovní čísla: se po závodě vracejí a losují se v tombole

 

Tombola: po skončení závodu a vyhlášení výsledků proběhne tradiční losování tomboly (cca 7 dárků od partnerů)

 

Parkování: parkování se doporučuje z horní strany schodů u velkého areálu garáží na ul. Lískovecká

 

Šatny: šatny nejsou k dispozici.

 

Pravidla a ostatní info: Závodí se v běhu do schodů. Závodníci startují v jednotlivě v intervalech cca po 2 minutách. V průběhu závodu ve vymezených časech mohou startovat děti a dospělí v jakémkoliv pořadí. Běží se bez holí a je povoleno se přidržovat zábradlí. Závodník je povinný mít na sobě viditelně umístěné startovní číslo a to na přední části oblečení (na trikotu nebo na trenkách či teplácích…). Závodník je povinný mít na sobě oblečení (trikot, dres…). Závodník je povinen po doběhu nezdržovat se na schodech. Za cílem bude umístěný pitný režim. Závod se koná za normálního silničního provozu a běžného provozu schodů. Závodník musí dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat závazná pravidla silničního provozu v prostoru startu a cíle. Závodník se musí řídit a respektovat pravidla závodů a pokyny organizátorů. Závodník se zúčastňuje závodu na vlastní nebezpečí a na vlastní odpovědnost, kdy při prezentaci podepisuje prohlášení. Pořadatel není odpovědný za jakoukoli škodu na majetku nebo jinou újmu vzniklou účastí v závodech nebo jeho sledováním. V případě velmi špatného počasí (v dešti jsou schody opravdu nebezpečně kluzké) si organizátor vyhrazuje právo zrušit závod a přeložit jej na jiný termín-informace o konání či nekonání bude den před startem na webových stránkách SK MPFM v aktualitách VÁLCOVENSKÉ SCHODY a také na facebookových stránkách SK MPFM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V kategorii veřejnost mohou běžet i děti avšak od věku 15 let. Pro kategorii IZS pokud bude naplněn počet min. 10 účastníků je nutné mít u sebe služební průkaz nebo nějaký legitimační průkaz (jinak závodník bude zařazen do kategorie VEŘEJNOST).  V případě kombinací např. IZS nebo VEŘEJNOST si závodník zvolí pouze jednu kategorii, v které bude závodit (není možné vyhrát více kategorií).  Při předání cen je nutné přebrat ceny osobně, jinak cena propadá pořadateli. V tombole pokud nebude přítomný výherce losuje se další výherce.

 

Fotky: fotograf bude min. jeden (pro další fotografy, kteří by rádi sdíleli své nafocené díla ze závodu, nechť pošlou odkaz na email klubu (skmpfm@seznam.cz).

 

Doprovodné akce:

akce č.1: ukliď a nafasuješ ponožky

V okolí schodů a pod schody je neuvěřitelné množství odpadků, které jsou názornou ukázkou chování člověka. Každý kdo se bude chtít zapojit do akce, tak si může říct při registraci o sáček a gumové rukavice a po doběhu to může vzít dolů mimo schody a nějaký ten odpad nasbírat. Každý kdo nasbírá nějaký ten odpad, bude po zásluze odměněn (sportovní funkční ponožky). Doporučení: zaregistrovat se do závodu, nafasovat při prezentaci rukavici a sáček na odpad (toto si dát do kapsy  či do trenek), odběhnout závodní běh, uklidit po cestě dolů okolí Válcovenských schodů a vyzvednout si pak sportovní funkční ponožky.  

 

akce č.2: sbírka pro děti na dětské oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku

Pokud máte doma nějaké staré nebo i nové hračky, či knížky nebo věci k malování, můžete nám to přinést na prezentaci. Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek každoročně navštěvuje o vánočním času dětské oddělení a předává hospitalizovaným dětem a oddělení nasbírané dary. 

 

Partneři akce: AK SPORTOVNÍ TROFEJE, HANNAH PEKSOVÁ, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY, STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK, TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM FRÝDEK-MÍSTEK, ZPRAVODAJ RM. 

 

Odkaz na webové stránky závodu: :         https://sk-mpfm.webnode.cz/    

                                                                                      nebo 

                                                                https://www.facebook.com/SportovniKlubMestskePolicieFrydekMistek