Běžecký závod Nightrun v Ostravě dne 18.4.2015 s účastí dvou členů SK MPFM

V druhé polovině měsíce dubna zažila Ostrava další sportovní zážitek a to druhý ročník běhu s názvem Night run, u kterého nechyběli ani dva naši zástupci SK MPFM. Jak název samotný vypovídá, jedná se o běžecký závod v noci s motem ,,rozsvítíme během celé město,,. Na výběr byly dvě tratě a to běh na 10km a nebo běh na 5km. Trať vedla zajímavě z centra Ostravy Masarykova náměstí do Komenského sadu a zpět na náměstí podél řeky Ostravice. Toto byl pětikilometrový okruh a delší závod měl tyto okruhy dva. Kromě hlavních dvou závodů pořadatelé nezapomněli ani na dětské kategorie, které závodili v odpoledních hodinách.

Celkově se účastnilo běhu na trati 5 km 430 běžců a naši zástupci bojovali ze všech sil a vyběhali si pěknými časy i pěkná umístění. David Belej doběhl celkově na 7.místě a v kategorii pro něj zbyla jen bramborová medaile. Lenka Lištvanová doběhla celkově na 92.místě a v kategorii byla na 28.místě.  Všichni běžci si vychutnali atmosféru běhu nočním městem především ,,osvětleného hada závodníků,, , který se táhl podél řeky Ostravice. Akce byla velmi vydařená, pokračuje dále po vybraných městech ČR.