Fotbalový turnaj ve Staříči dne 28.8.2015 s účastí týmu SK MPFM

Dne 28.8.2015 se tým SK MPFM zúčastnil již desátého ročníku turnaje v kopané, který pořádala Zdravotnická záchranná služba MS kraje. Turnaj byl zahájen v 9:00 hodin v areálu FK Staříč. Turnajem nás provázel skvělý guláš, grilované klobásky, vychlazený Radegast a hlavní sponzor Vodafone, který nám zařídil krásný slunečný den. Turnaje jsme se zúčastnili v sedmi statečných. V sestavě nechyběl Rostislav Pitřík, Radek Škrobal, Vladimír Lukáš, Honza Verlík, Honza Filip, Roman Vrobel a Jiří Janíček.

V prvním zápase, který jsme zahájili proti týmu Vodafone, vynikal Honza Verlík, který se blýskl dvěma góly a přispěl k těsnému vítězství 3:2. Tým Vodafone, byl velice vyrovnaným soupeřem, nad kterým nebylo lehké zvítězit.

Další boj jsme svedli s naším fotbalově odvěkým rivalem - Policií České republiky, který si během prvních minut vytvořil dvou gólový náskok. Letos jsme měli ve Staříči velice kvalitní kádr. Dokázali jsme proměnit šance, hrát fotbal a vytvořit si tlak. Také se probudili dlouho spící střelci. I díky tomu jsme dokázali odvrátit pohromu a překlonit misky vah na svou stranu. Bohužel vedení 3:2 nám nevydrželo do konce zápasu. V poslední minutě zápasu jsme museli spolknout pilulku hořkosti, když se prosadil útok PČR a smířit se s konečným výsledkem 3:3. Tato remíza nás nakonec stála lepší umístění.

Ve třetím zápase jsme změřili síly proti Záchranné službě Ostrava. V první půli jsme se po inkasovaném gólu dlouho nerozkoukávali a celá druhá půle se hrála před soupeřovým gólmanem. Soupeři jsme dovolili jeden vstřelený gól a vyhráli jsme 6:1.

Další zápas jsme hráli se Záchrannou službou Havířov. Po celý zápas jsme byli lepším týmem, ve kterém jsme soupeře nepustili do žádné větší akce. Zápas jsme vyhráli 6:0. Na nejtěžšího soupeře jsme narazili v pátém zápase, kdy jsme si změřili síly z Hasičským Sborem F-M. Tento zápas rozhodoval o lepším umístění v boji o medaile. V zápase měl mírnou převahu Hasičský Sbor, který nám dokázal vstřelit tři góly. Za stavu 3:1, dvě minuty před koncem zápasu se nám podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu. V posledním náporu na branku hasičů se nám nepodařilo vyrovnat a prohráli jsme 3:2. V našem posledním zápase nás vyzval domácí tým Záchranné služby F-M. Zápas jsme kontrolovali a nedovolili jsme, aby „Žluťásci“ rozjeli. Zápas se dohrál v přátelském duchu, jako všech šest ostatních a s vítězstvím 3:0 jsme čekali na to, jak si povede tým PČR, který měl stejný počet bodů a nakonec i stejný rozdíl ve skóre. V poslední m zápase PČR se rozhodlo o jejich lepším umístění.

tabulka k nahlédnutí zde: IZSCUP 2015 Výsledky.pdf

Fotky k nahlédnutí zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/fotbalovy_turnaj_ve_Starici_s_ucasti_SK_MPFM_dne_srpen_2015/

Sportovní klub MP FM navázal na kvalitní výkony z turnaje v Olomouci. Turnaj ve Staříči se nám opět povedl, když jsme vybojovali krásné třetí místo. Nejlepším střelcem našeho týmu se stal Honza Verlík, který vstřelil 9 gólů. V závěsu za ním byl s šesti góly Rosťa Pitřík. Nejlepším naším hráčem byl opět celý tým, který makal jako jeden muž. Navíc bych vyzdvihl práci Radka Škrobala, který se i mimo hřiště staral o manažering týmu.