Střeleckotaktická soutěž s účastí týmů SK MPFM konaná ve Frýdku-Místku dne 25.10.2014

V krásném slunečném podzimním víkendu dne 25.10.2014 se na střelnici Hliník ve Frýdku-Místku uskutečnily střeleckotaktické závody dvoučlenných družstev. Střelecké závody organizoval zkušený Ondřej Glett strážník z MP Ostrava a do závodu se mu přihlásilo celkem 15 dvojčlenných týmů, které byly složeny z různých složek IZS (MP, PČR, AČR atd.). Náš Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek měl na této střelecké soutěži trojí zastoupení. Dvě družstva byla tvořena členy SK MPFM (SK MPFM1 ve složení David Belej a Tomáš Rzidký, a SK MPFM2 ve složení Bogdan Kunschke a Jiří Janíček) a jedno družstvo bylo složeno členem SK MPFM Petrem Lindovským společně s kolegou z MPFM M. H..

Soutež spočívala ve zdolání bojových úkolů v co nejkratším čase, z čehož  týmy měly dva měřené výkony, z nichž se do celkového pořadí hodnotil výkon s lepším časem. Dvojice po celou dobu bojové situace musela jít či běžet zároveň vedle sebe, jinak se započítávala časová penalizace. Penalizace byla dále za netrefení poprů, terčů, za dotyky o překážky, za střelbu mimo překážku (okno), za netrefení správných barevných terčů dle vylosované karty na konci úseku, za špatnou manipulaci se zbraní, za současné přebití obou střelců týmu během střelby a za další chyby. Bojová situace vypadala takto: Po spuštění časomíry se odkrývala barevná karta terče, který se na konci úseku nesměl sestřelit z celkových 5 barev. Dvojice se pak přemístila k první metě, kde každý člen z dvojice střílel ve stoje na pět malých poprů o velikosti 10x10 cm umístěných na zemi ve vzdálenosti cca 5 metrů. Po dalším přemístění dvojice se střílelo z okna v kleku opět na pět malých poprů o velikosti 10x10 cm umístěných na zemi ve vzdálenosti cca 5 metrů.  Po dalším přemístění dvojice se střílelo z poza stěny ve stoji opět na pět malých poprů  o veliosti10x10 cm umístěných na zemi ve vzdálenosti cca 5 metrů. Následovalo poslední přemístění dvojice na konec úseku, kde se střílelo ze vzdálenosti cca 5 metrů po dvou ranách do 4 barevných terčů z celkových pěti terčů, kdy jeden terč dle vylosování musela dvojice vynechat. Po zvednutí ruky obou střelců se stopovala časomíra a pokud byla penalizace, tak se připočítávali vteřiny navíc.

Našemu týmu SK MPFM1 se první bojová situace vyvedla, kluci dokázali sestřelit všechny popry a terče a nebýt konečné penalizace 20 vteřin, kdy naši členové s nedorozuměním pochopili koncovou část situace, tak dosáhli času 99 vteřin. Druhému našemu týmu SK MPFM2 se pro změnu první bojová situace vůbec nevyvedla, kluci nedokázali sestřelit velkou část poprů a nasbírali velkou časovou penalizaci (celkový čas 274 vteřin). Nejlépe se v prvním kole vedlo našemu smíšenému družstvu SK MPFM+MPFM, kdy kluci sestřelili všechny popry a terče a bez penalizace dosáhli konečného krásného času 64 vteřin, což zajišťovalo po prvním kole 1.místo. Po pauze následovalo druhé kolo, kdy bojová situace byla stejná jako v prvním kole. Od střeleckých dvojic po předchozí zkušenosti z kola prvního se očekávaly lepší časy, což se ve většině případů také potvrdilo. Tým SK MPFM1 svůj výsledek z prvního kola vylepšil o celkových 20 vteřin, kdy sestřelením všech poprů a terčů bez žádné penalizace dosáhlo času 77 vteřin. Tým SK MPFM2 také vylepšil svůj výsledek z prvního kola a to skoro o poloviční čas, kdy měli kluci daleko méně trestných vteřin než při prvním pokuse a dosáhli času 174 vteřin. Smíšené družstvo SK MPFM+MPFM ve svém druhém kole dokázalo ještě zrychlit své tempo a opět sestřelením všech poprů a terčů bez udělení časové penalizace dosáhl tým cílového času 58 vteřin. Tento čas jim zaslouženě stačil na celkové první místo v těchto střeleckotaktických závodech. Na druhém místě skončilo družstvo operativní oddíl MP Ostrava s časem 60 vteřin a na třetím místě se umístil družstvo AČR s časem 63 vteřin. Naše družstvo SK MPFM1 skončilo na celkovém 7.místě a naše SK MPFM2 skončilo na celkovém 15.místě. Po ukončení střeleckých závodů byla možnost si na střelnici ještě zastřílet z různých typů zbraní od krátkých střeleckých zbraní až po samopaly. Akce se vydařila, našim klukům gratuluji k úspěchu a budeme se těšit na budoucí ročník soutěže.