Běžecký závod Běh zámeckým parkem s účastí jednoho člena SKMPFM

V sobotním dni 16.6.2013 pořádal Prajzský Běžecký klub Kravaře běžecký závod - Běh zámeckým parkem. Jednalo se již o 31. ročník a celkem 164 závodníků a závodnic přilákalo na start nejen krásné počasí, ale i hodnotné ceny mezi nimiž byly náramkové hodinky zn. Festina. Jak už samotný název napovídá, jednalo se o běh v pěkném zámeckém prostředí v Kravařích v podobě 3 okruhů, které čítali celkovou délku 8700 metrů. Naši severní a východní sousedé to k nám mají kousek, a tak přijeli v hojném počtu a navíc pobrali z oceňovaných pozic co se dalo.

Mezi muži zvítězil Robert Antczak z Ratiboře. Časem 29:26 si sice proti loňsku polepšil o téměř půlminutu, ale traťový rekord Aleše Mika neohrozil (27:50). Dvacet vteřin za ním doběhl domácí Radim Kasalík (Prajzský BK Kravaře – 29:47), třetí pak další polský borec Piotr Bielinski (Sokol Krakow – 30:05). Mezi ženami se žádné drama neodehrávalo. Přijela k nám mladičká Polka, je jí jednadvacet, vypadá na 15 a jmenuje se Michalina Mendecka. První okruh se držela za Adélou Esentierovou (BET Ostrava – 34:29), aby se pak utrhla a zvítězila. Vyhrála v čase 33:38, čímž vytvořila nový traťový rekord závodu. Druhá tedy doběhla Adéla, a třetí ženou v cíli byla Kristina Čablová (AK Emila Zátopka – 35:39).

Za náš Sportovní klub Městské policie Frýdek-Místek běžel pouze strážník David Belej, který celkově v ,, mezistátním,, závodě skončil na 35.pozici a v kategorii do 39 let byl na dobrém 16. místě.

fotky ze závodů je možné shlédnout v adresáři FOTOGALERIE a nebo na odkaze: skmpfm.rajce.idnes.cz/beh_zameckym_parkem_Kravare_s_jednim_clenem_SK_MPFM_dne_16.6.2013/

oficiální výsledky ze závodů: Běh zámeckým parkem 2013.xlsx