Běžecký závod Innogy Winter Run v Ostravě dne 21.1.2017 s účastí jednoho člena SK MPFM

V sobotu dne 21.1.2017 se sešly stovky běžců v okolí areálu Vodního světa Sareza v centru města Ostrava, aby poměřili své běžecké síly. Nikdo se nenechal odradit smogovou situací, ani náledím, které pokrývalo většinu běžecké trasy a ani mrazivým počasím, kdy teploměr ukazoval hodnotu mínus 6 stupňů. Druhý ročník Winter runu se běžel jako loni v Komenských sadech v Ostravě-Přívoze a závodníci měli opět na výběr ze dvou tratí – na délky 4km a 8km.

O start závodu se letos postaral obrovský plyšový medvídek Preventan. Na společný start závodu se postavilo skoro pět stovek závodníku, přičemž 216 závodníků běželo 4km trať, na kterou se postavil i jeden člen SKMPFM a to jmenovitě David Belej. Lonští běžci z našeho SK MPFM měli bohužel pracovní povinnosti a tak to celé zbylo jen na Davidovi. Tomu hned po startu odběhla skupinka běžců, která se mu neustále pomalu vzdalovala a tak to byl závod ve stylu od startu až do cíle o udržení pozice. Čas nakonec David zvládl v čase 0:16:47, který ho zařadil na celkové 6.místo a v kategorii bohužel na bramborovou pozici.

Kromě krásných medailí ve tvaru vločky, čekala na závodníky v cíli veliká občerstvovací stanice, která byla plná ovoce, závinů, sladkých dobrot, ionťáků, teplého čaje s rumem i bez rumu a plno dalších vychytávek. Do dalšího ročníku snad účast za SK MPFM bude opět hojnější a třeba i něco zacinká.

Více fotek ze závodu je možné shlédnout na odkaze zde:

skmpfm.rajce.idnes.cz/Bezecky_zavod_Innogy_Winter_Run_v_Ostrave_dne_21.1.2017_s_ucasti_jednoho_clena_SK_MPFM/

autor článku David Belej