Turistický výšlap č.2 na Lysou horu pořádaný SK MPFM dne 16.2.2014

 

            O víkendu a to přesně v neděli dne 16.února náš SK MPFM zorganizoval již druhý turistický výlet. Tentokráte opět na zdejší vrchol nejvyšší a to na oblíbenou  Lysou horu v Beskydech. Na naši druhé turistické akci přibylo jak dospělých členů tak i dětí. Celkový počet účastníků zájezdu bylo 24 turistů, z čehož 7 kusů byly děti (Sabinka, Valinka, Alex, Tadeášek, Áďa, Paťa a Sofík Abbík). Přítomných bylo 9 rodin a to jmenovitě rodinka Ministrova, rodinka Verlíkova, rodinka Belejova, rodinka Friedrichova, rodinka Kellenbergerova, rodinka Pitříkova, rodinka Janíčkova, rodinka Ondruchova a sólokapr Pablo-rodina Solanských). První zajímavostí byl nejstarší a nejmladší účastník, kteří měli věkový rozdíl cca 60 let. A druhou zajímavostí bylo, že ač rodinka Janíčkova zaspala autobusový spoj a odjížděli z Frýdku-Místku až hodinu po nás byli na vrcholu Lysé hory asi o 20 minut dříve (využili však kratší cestu k vrcholu). Z naší skupiny na vrchol svedli souboj o prvenství malý Paťa a malá Abbie, načež o pár metrů zvítězila Abbie se svým sherpou.  

                                          

           Ač  cesta po červené turistické značce z Visalají k vrcholu Lysé hory byla dlouhá  (cca 8 km), všichni tuto trasu zvládli bravůrně, a obzvlášť velký obdiv si zaslouží ženy a děti. Počasí nám sice moc nepřálo, většinu dne jsme měli zataženo, ale vzhledem k tomu, že byla polovina února a my měli teploty nad nulou a vítr moc nefoukal, tak to nakonec nebylo tak špatné. Na vrcholu hory jsme si dopřáli zdravého občerstvení na Kameňáku, poté následovali vrcholové fota a pak se zábavnou formou směřovalo zpátky do údolí. Někdo využil lopatu, někdo boby, někdo jel na batohu a ten zbytek šel po svých. Cestu na zpět jsme volili kratší a to opět po červené turistické značce, akorát v polovině trasy jsme odbočili na Krásnou-Zlatník, odkud jsme opět využili naši skvělou městskou hromadnou dopravu. Celkově jsme na výletě ušli uctyhodných cca 14 km, pořídili jsme řadu fotek, nikdo se nám neztratil, nikdo se nám nezranil (ani Míša) a všichni byli spokojeni. Do příště při tak velkém počtu dětí určitě pro caparty vymyslíme nějaké soutěže a dospělým zkusíme zařídit nějaké to opalovací počasí.                                           

                                           

 

Fotky z výletu je možné shlédnout v adresáři FOTOGALERIE nebo na odkaze zde: skmpfm.rajce.idnes.cz/turisticky_vyslap_poradany_SK_MPFM_na_Lysou_horu_dne_16.2.2014/

 

                  autor článku předseda