Běžecký závod Bolatická dvacítka s účastí jednoho člena SK MPFM dne 09.04.2017

 

Tři dva jedna start. Tak takto byl odstartován další ročník závodu Bolatické dvacítky, který se konal dne 09.04.2017 na místním koupališti v obci Bolatice. Na startu závodu nemohl chybět náš člen Petr Hopják, který se zúčastnil kratší 10-ti kilometrové trasy a který se na start závodu postavil po více než tří měsíční pauze, způsobené jeho zraněním, které si přivodil v prosinci 2016. Přesně v 09:00 hodin byl odstartován závod, na který se postavilo více než 100 běžců na 20-ti kilometrovou trasu a více než 50 běžců na 10-ti kilometrovou trasu. Jelikož přípravy na samotný běžecký závod trval nečekaně déle, než by si sám závodník přestavoval, tak se bohužel na startovní čáru dostal později a proto startoval ze zadních míst.

Hned ze startu tedy musel člen klubu smazat ztrátu a s tratí se velmi dobře popral. Nakonec trať dokončil v čase 44:20 a umístil se na 12. místě. Trasa závodu se střídala s úseky spíše crossové s úseky po asfaltu a počasí bylo pro běžce zcela ideální.

 


Něco málo o historii Bolatické dvacítky:

V roce 1977 zorganizovali nadšenci z řad turistů, kteří si říkali Trapeři, pochod na 20km v okolní krajině. Akci tenkrát nazvali Pochod na počest osvobození Bolatic sovětskou armádou. Pochody se pak organizovaly každým rokem okolo 16.dubna a původní trasa vedla směr Sudice a zpět přes Strahovice do cíle. V roce 1981 se poprvé rozšířila akce o běh po stejné trati jako je pochod. Start a cíl byl v této době na fotbalovém hřišti. V roce 1989 se start a cíl přesunul na místní koupaliště, kde je od této doby pořádán každoročně a trasa vede lesem okolo Strahovských rybníků, nad Chuchelnickým lesem, přes Bělou, okolo hájenky „Forele“, lesem za Borovou a zpět na koupaliště do cíle. V začátcích byla účast okolo 100 běžců a 200 pochodujících, v současné době se účast zvýšila na přibližně 100 běžců a 400-500 pochodujících. Od roku 2008 přijíždějí pravidelně naší přátele z družební obce Doľany na Slovensku a účastní se pochodu.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde: https://www.bezvabeh.cz/media/files/vysledky/bolaticka-20-2017.pdf

 

 

Autor článku Petr Hopják